موضع گیری بن نسبت به غنی سازی 60درصدی ایران

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، وزیر امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در ناتو اظهاراتی را در واکنش به تصمیم ایران برای شروع غنی سازی 60 درصدی اورانیوم و مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای عنوان نمود.

موضع گیری بن نسبت به غنی سازی 60درصدی ایران

به گزارش خبرگزاری آناتولی، آنتونی بن وزیر امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در مقر ناتو، تصمیم ایران برای شروع غنی سازی 60 درصدی اورانیوم را تحریک آمیز تلقی کرد، چون از دیدگاه او این اقدام جدیت ایران در مذاکرات هسته ای وین را برای احیای توافق هسته ای تضعیف می نماید.

بن گفت که گروه های 1+P5-چین، فرانسه، روسیه، انگلیس، آلمان و آمریکا-در مردود دانستن این اقدام ایران متحد باشند.

بن در این باره گفت: این اقدام جدیت ایران را در زمینه مذاکرات توافق هسته ای زیر سوال می برد، همچنان که بر لاز الاجرا بودن بازگشت به پایبندی دو جانبه [به توافق] تاکید می نماید.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ایران و واشنگتن هدف مشترک بازگشت به پایبندی دوجانبه به توافق هسته ای را به طور رسمی اعلام نموده اند.

بن در ادامه گفت: ما به طوری سازنده در فرایند دیپلماتیک دستیابی با این هدف تعامل نموده ایم و آخر هفته گذشته به دنبال روینمودهایی ملموس و واقعی بودیم که می توانیم در پیش بگیریم، یعنی اقداماتی که آمریکا و ایرات باید برای بازگشت به پایبندی انجام دهند.

او ادامه داد: من فکر می منم که آمریکا به وضوح به دیگر شرکای این اقدام و به دنیا، جدیتش نسبت به هدفمان را نشان داده است. باید دید که آیا ایران هم این جدیت را دارد یا نه.

بر اساس این گزارش، اظهارات بن در پی این مطرح می گردد که عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان که برای ادامه گفت وگوها و نشست کمیسیون مشترک برجام به وین رفته است، روز سه شنبه از شروع غنی سازی 60 درصد اورانیوم در کشور اطلاع داد.

سید عباس عراقچی در نامه ای به رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام نموده است که ایران غنی سازی 60 درصدی را شروع می نماید.

عراقچی همچنین بیان کرد: یک هزار سانتریفیوژ دیگر با 50 درصد ظرفیت بیشتر به ماشین های موجود در نطنز، علاوه بر جایگزینی ماشین های صدمه دیده، اضافه می گردد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "موضع گیری بن نسبت به غنی سازی 60درصدی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری بن نسبت به غنی سازی 60درصدی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید