مراجعه بیش از 2000 بیمار به اورژانس به دلیل آلودگی هوا

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی چند روز گذشته به دلیل بروز آلودگی هوا 2160 نفر به دلیل مسائل قلبی و تنفسی به اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی مراجعه کرده اند.

مراجعه بیش از 2000 بیمار به اورژانس به دلیل آلودگی هوا

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از ایسنا، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به توصیه های اورژانس برای ایام آلودگی هوا گفت: در چند روز گذشته میزان آلاینده ها و ذرات معلق هوای کشور بیش از حد مجاز شده و تعداد 2160 بیمار قلبی- تنفسی به اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی استان های اصفهان، البرز، تهران، قزوین، قم و مرکزی مراجعه کرده اند. از این تعداد 756 مورد بیمار تنفسی و 1404 مورد قلبی به اورژانس مراجعه کرده اند.

وی ادامه داد: در هنگام بروز آلودگی هوا تمامی مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی در آمادگی کامل به سر می برند، زیرا در این روزها میزان مراجعه بیماران قلبی- تنفسی به اورژانس رشد چشمگیری پیدا می کند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور تأکید کرد: در هنگام بروز آلودگی هوا، اورژانس اقدام به استقرار اتوبوس آمبولانس و آمبولانس در میادین و خیابان های اصلی شهرهای درگیر می کند و به صورت لحظه ای سایت های هواشناسی معتبر را مورد رصد و ارزیابی قرار می دهد.

خالدی گفت: در هنگام بروز آلودگی هوا و هشدار از سوی سازمان هواشناسی، اورژانس از طریق سامانه MCMC میزان مراجعات تنفسی و قلبی را رصد و به صورت لحظه ای پایش می کند.

وی اضافه نمود: به شهروندان و به خصوص گروه های پرخطر توصیه می شود در هنگام بروز آلودگی هوا از هر گونه فعالیت ورزشی خودداری کنند و تا حد امکان از رفت و آمد غیرضروری در سطح شهر و هوای آزاد خودداری کنند.

  • 6 اقدام برای مهارآلودگی هوا

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: به بیماران قلبی، تنفسی و به ویژه مبتلایان به عارضه آسم توصیه می کنیم که از فعالیت در فضای باز خودداری کنند و تا حد امکان در منزل بمانند.

  • افزایش ابتلا به بیماری آسم در بین بچه ها در زمان بروز آلودگی هوا

وی گفت: استنشاق هوای آلوده سرعت ابتلا به بیماری آسم را در بین بچه ها افزایش می دهد؛ به همین دلیل بچه ها باید در هنگام آلودگی هوا در منزل بمانند.

خالدی با اشاره به اینکه در هنگام بروز آلودگی هوا ممکن است افراد مبتلا به خشکی دهان و عطش شوند، گفت: افراد باید به میزان کافی آب مصرف کنند تا دستگاه گوارش شست وشو پیدا کند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور یادآوری کرد: شیر، میوه و سبزیجات برای مقابله با آلودگی هوا مؤثر هستند و بهتر است افراد مصرف نوشابه های گازدار و تنقلات کم ارزش را حذف کنند.

خالدی بیان نمود: اگر مجبور به فعالیت در فضای باز در هنگام آلودگی هوا هستند باید پس از مراجعه به منزل دست و صورت خود را به طور کامل با آب و صابون شست وشو دهند و در حد امکان پس از بازگشت به منزل دوش بگیرند.

منبع: همشهری آنلاین

به "مراجعه بیش از 2000 بیمار به اورژانس به دلیل آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراجعه بیش از 2000 بیمار به اورژانس به دلیل آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید