لابی سلاح در آمریکا، پشت پرده تهدیدات علیه شرکای نظامی ایران است

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که مجتمع صنعتی-نظامی آمریکا که لابی سلاح در این کشور محسوب می گردد، پشت پرده تهدیدات علیه شرکای نظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

لابی سلاح در آمریکا، پشت پرده تهدیدات علیه شرکای نظامی ایران است

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در جمع وبلاگ خرید اینترنتی در واکنش به تهدیدات اخیر ایالات متحده علیه کشورهایی که وارد تعامل تسلیحاتی با ایران شوند، گفت، مجتمع صنعتی-نظامی آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر تجارت تسلیحات خود به کشورهای حاشیه خلیج فارس، شرکای نظامی ایران را تهدید می نماید.

وی در این خصوص شرح داد: بدیهی است که منافع خودخواهانه مجتمع صنعتی-نظامی ایالات متحده پشت پرده افزایش تهدیدات علیه ایران است و هدف آن سرپوش گذاشتن بر سیلی از تسلیحاتی است که روانه کشورهای خلیج (فارس) می نماید.

مجتمع های نظامی-صنعتی با نفوذ در ساختار سیاسی آمریکا، اهداف و منافع مالی خود را به عنوان اهداف و منافع این کشور و هم پیمانانش جلوه داده و با بهره گیری از مکانیسم های مختلف، نقش برجسته ای را در شکل دهی و پیشبرد سیاست خارجی ایالات متحده در دوران جنگ سرد و پس از آن ایفا نموده اند.

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه روسیه در شرایطی مطرح شده است که مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا با منقضی شدن محدودیت های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران در تاریخ 18 اکتبر (27 مهرماه) با صدور بیانیه ای کشورهایی را که با ایران وارد معامله تسلیحاتی شوند، تهدید کرد.

در بیانیه پامپئو آمده است: روز 19 سپتامبر تمامی تحریم های سازمان ملل علیه ایران که بازاعمال ممنوعیت های تسلیحاتی را هم شامل می گردد، بازگردانده شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: بر همین اساس، صادرات بعضی سلاح های متعارف به ایران نقض قطعنامه 1929 شورای امنیت به شمار می رود، ضمن آنکه خریداری هر گونه سلاح یا اقلام مرتبط از ایران، نقض قطعنامه 1747 شورای امنیت خواهد بود. اینها بعضی قطعنامه هایی هستند که واشنگتن مدعی است با فعال کردن مکانیسم ماشه آنها را بازگردانده اما شورای امنیت سازمان ملل هرگز این ادعا را تایید ننموده است.

با این حال، نمایندگان کشورهای چین و روسیه تأکید نموده اند که روابط این کشورها با جمهوری اسلامی ایران، تحت تأثیر این تهدیدات قرار نمی گیرد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "لابی سلاح در آمریکا، پشت پرده تهدیدات علیه شرکای نظامی ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لابی سلاح در آمریکا، پشت پرده تهدیدات علیه شرکای نظامی ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید