عکس ، کراوات مدیر ناسا را قیچی کردند!

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، ایسنا نوشت: مدیر پرتاب ماموریت ناسا، پرتاب موفقیت آمیز ماموریت آرتمیس 1 را با اجرای رسمی عجیب جشن گرفت.

عکس ، کراوات مدیر ناسا را قیچی کردند!

بریدن کراوات پس از پرتاب موفقیت آمیز موشک یک سنت است و چارلی بلک ول تامپسون(Charlie Blackwell-Thompson)، مدیر پرتاب ماموریت آرتمیس 1 این رسم را اجرا کرد.

زمانی که موشک سامانه پرتاب فضایی(SLS) آژانس فضایی ناسا یک فضاپیمای بدون سرنشین به نام اوریون(Orion) را طی ماموریت آرتمیس 1 به سمت ماه پرتاب کرد، صدای غرشش تا کیلومترها دورتر از مرکز فضایی کندی ناسا به گوش رسید.

پرتاب آرتمیس 1 نقطه عطف بزرگی برای ناسا بود. برنامه های بلندمدت سرنشین دار این آژانس و زیرساخت های مورد نیاز برای پشتیبانی از آن، با مسائل مربوط به بودجه، تاخیر در تولید، بازسازی و بازخورد منتقدان روبرو بوده است و در حالی که نزدیک به 40 میلیارد دلار صرف توسعه این موشک شده، برآورد می شود که هر پرتاب موشک سامانه پرتاب فضایی 4.1 میلیارد دلار هزینه داشته باشد.

بنابراین موفقیت آرتمیس 1 تا اینجای کار برای ناسا شیرین بوده است و این آژانس کمی زمان صرف چشیدن این طعم خوش کرد.

پس از قرار گرفتن کپسول اوریون در مدار زمین، چارلی بلکول تامپسون، مدیر پرتاب آرتمیس، متصدی های این ماموریت را مورد خطاب قرار داد.

بلک ول تامپسون به عنوان اولین زنی که سِمَت مدیر پرتاب در ناسا را کسب کرده، خطاب به کل تیم کنترل ماموریت گفت: خب، برای یک بار هم که شده، زبانم بند آمده است. از شما می خواهم به اطراف خود نگاه کنید، به این تیم نگاه کنید و دریابید که چه چیزی به دست آورده اید. شما جایگاه خود را در این اتاق به دست آورده اید. شما این لحظه را به دست آورده اید. شما جایگاه خود را در تاریخ به دست آورده اید. شما بخشی از یک اولین بوده اید.

او کلماتی را که پیش از پرتاب به آنها گفته بود تکرار کرد: هر چه صعود سخت تر باشد، منظره بهتری در انتظار ما است.

بلک ول تامپسون سپس توضیح داد: ما در مرکز کنترل پرتاب سنت هایی داریم و مورد اول این است که وقتی برای اولین بار در این موقعیت قرار می گیرید باید کراواتتان قیچی شود.

او با اشاره به مایک لاینباخ(Mike Leinbach)، مدیر سابق پرتاب شاتل فضایی که افتخار بریدن کراوات بلک ول را داشت، گفت: بنابراین، من قیچی مدیریت پرتابی خودم را اینجا همراهم دارم و می خواهم کراواتم را از طریق چند اسطوره که اینجا حضور دارند، ببرم. او در حالی که احساساتش به اوج خود رسیده بود و کلماتش را به سختی ادا می کرد ادامه داد: ما این کار را فرد به فرد انجام خواهیم داد تا هرکسی که می خواهد، کراواتش بریده شود. شما روسای خود را دارید. اگر آن ها بخواهند این کار را انجام دهند، موردی ندارد، اما اگر می خواهید من انجامش بدهم، ممکن است نیاز باشد کمی صبر کنید، اما حتی اگر مجبور باشم تمام شب را می مانم و باعث افتخار است که کراوات ها را ببرم.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، کراوات مدیر ناسا را قیچی کردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، کراوات مدیر ناسا را قیچی کردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید