ضرب و شتم متخصص بیهوشی در پیرانشهر

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، رئیس انجمن متخصصان بیهوشی جزئیات ضرب و شتم متخصص بیهوشی در پیرانشهر را تشریح کرد.

ضرب و شتم متخصص بیهوشی در پیرانشهر

به گزارش فارس، در حالی که عموم مردم ایران در ماه های اخیر قدردان زحمات و ایثار فراوان اعضای کادر درمان در مقابله با همه گیری بیماری کرونا بوده اند و جامعه پزشکان و کادر درمان بیش از 120 شهید نثار حفظ سلامت مردم ایران نموده اتفاقاتی تلخ برخی از این حماسه ها را تحت الشعاع قرار می دهد و کام مدافعان سلامت را تلخ می نماید. نظیر اتفاق حمله شدیدو ضرب و شتم بسیار شدید یک متخصص بیهوشی در شهر پیرانشهر، روایت واقعه را از زبان علیرضا سلیمی رئیس انجمن متخصصان بیهوشی ایران و معاون اموزشی سازمان نظام پزشکی بخوانید:

سلیمی در این خصوص گفت: حوالی صبح روز یکشنبه یکم تیرماه، متخصص بیهوشی آقای ابوترابی که بیماری های زمینه ای مثل دیابت داشتند و همسرشان هم متخصص بیهوشی هستند و هر دو در پیرانشهر مشغول خدمت هستند، توسط همراهان یک بیمار مورد حمله قرار گرفته و به شدت مورد ضرب و شتم قرار دریافتد. همراهان این بیمار 33 ساله مبتلا به کووید 19 که بسیار بدحال بوده، پس از اینکه بیمار فوت می نماید به صورت گروهی و هفت نفره به این متخصص حمله ور شده و ایشان را مورد ضرب و شتم شدید قرار می دهند.

وی در مورد میزان آسیب دیدگی این متخصص بیهوشی در حین خدمت اضافه کرد: شدت جراحات به حدی بود که واقعا بسیار تعجب کردم. متاسفانه صدمات زیادی به صورت دکتر ابوترابی وارد شده و استخوان های زیادی شکسته شده. چشم ایشان هم با احتمال درصدی آسیب دیده، البته صدمه چشم خوشبختانه باعث نابینایی نشده و شانی آوردیم چرا که شرایط می توانست بدتر هم باشد.

رئیس انجمن متخصصان بیهوشی ایران با محکوم کردن این حمله گفت: اگر بخواهم مقایسه ای بکنم می گویم این حمله با دزدی در زمان زلزله ها قابل مقایسه است. دزدی یک کار مذموم و زشت است. زمانی که پس از زلزله دزدی از منطقه زلزله زده رخ می دهد زشتی موضوع چند برابر می گردد و مجازات آن هم سنگین تر می گردد. حالا هم وقتی در مقطع همه گیری بیماری کووید 19 کادر پزشکی مورد حمله و ضرب و شتم قرار بگیرد با همان دزدی پس از زلزله قابل مقایسه است که در زمان عادی کار زشت و مجرمانه ای است و در آن موقع خاص قطعا مستحق مجازاتی دو چندان است.

معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی هشدار داد: چنین اتفاقاتی ممکن است در زنجیره خدمت رسانی به مردم گوشه و کنار ایران آسیب برساند:جامعه متخصصان بیهوشی ایران به عنوان بخش مهمی از کادر درمان از قهرمانان فعلی حوزه سلامت و درمان کشور هستند که با شرایط سخت و خستگی شدید همچنان مشغول خدمت رسانی هستند. انجام چنین اعمالی می تواند به کل کادر درمان صدمه بزند و موجب دلسردی و یأس گروهی گردد که در حال خدمت هستند. حتی ممکن است برخی نقاط دوردست را از این خدمت رسانی محروم کند. این اتفاقاصلا اتفاق معمولی نیست و باید به شدت با این افراد برخورد گردد تا این قضیه و موارد مشابه کنترل گردد.

سلیمی با اشاره به آشنایی شخصی خود با این متخصص بیهوشی گفت: اشاره کنم که دکتر ابوترابی از زحمتکش ترین متخصصان بیهوشی ما در زمان بحران کووید 19 و البته در سایر زمان ها است. متخصصین بیهوشی افرادی هستند که زحمت و کوشش زیادی می کشند و بسیار در معرض خطر ابتلا به بیماری هستند و کمترین حد ممکن دیده می شوند. در هنگام همه گیری کووید 19 انجام بسیاری از امور درمانی تقریبا همه بیماران بدحال بر دوش متخصصین بیهوشی بوده و کسی که به همه توصیه می نماید در فاصله یک و نیم متری با بیماران باشند، اما خود در فاصله 20 -30 سانتی از بیمار قرار می گیرد تا برای بیمار لوله تراشه بگذارد متخصصان بیهوشی هستند.

وی اضافه کرد: چنین ایثار و فداکاری هایی را نادیده دریافت و صدمه زدن به یک متخصص بیهوشی شرایط را برای کل جامعه متخصان بیهوشی ایران و اصلا کل کادر درمان سخت می نماید. یادمان نرود که این متخصین گاهی از شهر و دیار خودشان بسیار دور هستند و ساعت ها پوشیدن لباس ها و ابزار محافظتی را تحمل می نمایند که شاید برای افراد عادی تحمل ناپذیر باشد و در این شرایط مورد ضرب و شتم هم قرار می گیرند که بسیار ناجوانمردانه و تاسف آور است.

رئیس انجمن متخصصان بیهوشی ایران خاطرنشان کرد: یک واقعه تلخ رخ داده و ما درصدد این هستیم تا از اتفاقات مشابه جلوگیری کنیم؛ بنابراین انتظار داریم شرایط متخصصین در شهرستان ها بهبود پیدا کند و امنیت و دفاع از همه همکاران تامین گردد. دومین مورد سئوال ما این است که چرا بیمار این تعداد همراه داشته و چرا واکنش سریعی در مقابل حمله وحشتناک آن ها اتفاق نیفتاده. اگر خدای ننموده این همکار محترم دچار آسیب های بدون برگشت می شد چه کسی جوابگو بود؟ بهتر است بلافاصله مامویت و خدمت ایشان در آن شهر پایان پیدا کند و به شهری که خودشان مایل هستند منتقل شوند تا از لطمات روحی بیشتر جلوگیری گردد. البته برخورد با ضاربین که باید با شدت انجام گردد و در شرایط فعلی این یک بحث ساده نیست و انتظار برخورد قضایی محکم داریم. این بحث یک فرد خاص نیست و این مسئله مربوط به کل جامعه سلامت و کادر درمان و انتظار عمومی جامعه است.

منبع: فرارو

به "ضرب و شتم متخصص بیهوشی در پیرانشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب و شتم متخصص بیهوشی در پیرانشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید