شجاع خلیل زاده: خداحافظ، حلالم کنید!

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، جرقه جدایی شجاع خلیل زاده از پرسپولیس در کوران رقابت های لیگ قهرمانان آسیا زده شد. همان روز هایی که اعتراض او به مبلغ قراردادش نسبت به دیگر بازیکنان به گوش رسید. ظاهراً مبلغ کل قرارداد او با آپشن هایی که برایش در نظر گرفته شده بود باز هم کمتر از بسیاری از هم تیمی هایش بود. به همین دلیل انتظار افزایش آن را داشت. حتی گفته می شد که شجاع خلیل زاده در هواپیما (برگشت به تهران پس از لیگ قهرمانان) با پرسپولیسی ها خداحافظی می نماید و مدعی شده بعد از اردوی تیم ملی به پرسپولیس نمی آید.

شجاع خلیل زاده: خداحافظ، حلالم کنید!

در ابتدا باشگاه خیلی توجهی نکرد، اما همین که تجمع طرفداران و پیشنهاد تیم الریان را دید از مدافع ناراضی اش دعوت کرد تا برای مذاکره به باشگاه بیاید. البته مدیران باشگاه پرسپولیس تأکید دارند که قرارداد شجاع واقعاً کم است، اما مدعی هستند که اگر با او به توافق برسند آن وقت باید مبلغ قرارداد دیگر بازیکنان را هم افزایش دهند که به خودی خود مسائل باشگاه را چندین برابر خواهد نمود.

با اینکه خلیل زاده با پرسپولیس 2 سال دیگر قرارداد دارد، اما بندی در قراردادش وجود دارد که با پرداخت مبلغی (که کم هم نیست) می تواند از پرسپولیس جدا گردد. همینطور هم شد و او در اواسط مهرماه با حضور در سازمان لیگ قراردادش را فسخ کرد. روز 14 مهر شجاع با حضور در سازمان لیگ با استناد به قانون فیفا که به بازیکن اجازه می دهد قرارداد خود را دو ماه پس از دریافت نکردن مطالباتش به شکل یکطرفه فسخ کند، قرارداد خود با پرسپولیس را فسخ کرده است. سازمان لیگ هم یک نسخه از این فسخ را به باشگاه پرسپولیس، دبیرکل فدراسیون و کمیته معین شرایط ارائه کرده است. اتفاقی که حالا به مسئله ای عظیم برای او تبدیل شده است.

حالا روزبه وثوق احمدی کارشناس حقوقی فوتبال درباره ابهام هایی که نسبت به حضور شجاع خلیل زاده در فینال لیگ قهرمانان آسیا به دلیل فسخ قراردادش با پرسپولیس و احتمال عقد قراردادی مجدد بین طرفین ایجاد شده می گوید: اطلاعات من در حد شنیده ها است. هر بازیکنی که قرارداد خود را با یک باشگاه فسخ کند رابطه حقوقی اش با آن باشگاه خاتمه خواهد یافت و برای اینکه بار دیگر بتواند برای همان باشگاه بازی کند احتیاج به عقد قرارداد جدید و ثبت آن قرارداد در سازمان لیگ دارد. اکنون هم اگر خلیل زاده اقدام به فسخ قرارداد کرده باشد و پس از آن طرفین برای عقد قرارداد جدید به توافق برسند و با باز شدن پنجره جابجایی باشگاه پرسپولیس، این قرارداد در سازمان لیگ ثبت گردد، در داخل ایران مسئله ای برای بازی کردن ندارد.

برای بازی کردن خلیل زاده در فینال لیگ قهرمانان آسیا پس از عقد قرارداد با پرسپولیس و ثبت آن در سازمان لیگ، باید دو نکته را در نظر گرفت. نام این بازیکن قبلاً در فهرست بازیکنان پرسپولیس برای لیگ قهرمانان ثبت شده و با توجه به این موضوع و فرض دریافت اینکه او قرارداد قبلی را فسخ و قرارداد جدیدی با پرسپولیس امضا کرده است، باید از کنفدراسیون فوتبال آسیا سؤال گردد آیا در این حالت از نظر آن کنفدراسیون، او بازیکن جدید تیمش محسوب می گردد یا خیر؟ اگر AFC به این سؤال پاسخ مثبت بدهد و این بازیکن را در حکم بازیکن جدید تلقی نماید، سؤال دوم مطرح می گردد که با توجه به شیوع ویروس کرونا و طولانی شدن فصل ها باید از AFC این سؤال را پرسید که آیا اجازه می دهد دو باشگاهی که به فینال لیگ قهرمانان می رسند بازیکنان جدید را در فهرست خود ثبت نمایند یا خیر؟ پرسپولیس یک بار مدارک مربوط به شجاع خلیل زاده را بارگذاری کرده، اما باید این موضوع معین گردد که آیا قرارداد جدید خلیل زاده هم قابلیت بارگذاری در این سامانه را دارد و آیا باید قرارداد جدید هم در سامانه بارگذاری گردد یا خیر؟،

اما رضا یلوه معاون باشگاه پرسپولیس چند روز پیش بیان کرد که شجاع مسئله ای نخواهد داشت: شجاع فسخ کامل نکرده بلکه تنها اقدام به فسخ کرده است و، چون باشگاه در همان زمان اعتراض خودش را گفت عملاً ماجرای فسخ قرارداد او منتفی بوده است. شرایطی که اکنون پیش آمده یک مورد حقوقی خاص است و برای اینکه در آینده دردسری ایجاد نگردد، باشگاه پرسپولیس باید حتماً از AFC استعلام های لازم را قبل از حضور در لیگ قهرمانان آسیا کسب کند و این موارد نظر شخصی اینجانب است و تصمیم نهایی با باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال خواهد بود.

همه این اتفاقات در شرایطی اتفاق افتاده که باشگاه پرسپولیس برای آرام کردن جو حاکم میان طرفداران و جلوگیری از تجمعات بعدی بیانیه ای را در حمایت از مدافع مغضوب تیمش صادر کرد. آن ها در بند سوم تا پنجم این بیانیه اینطور نوشتند: متأسفانه در این مدت، سوءتفاهماتی پیش آمد که برخلاف واقعیت موجود، تصویر غیرواقعی از رابطه آقای خلیل زاده و باشگاه را به نمایش گذاشت که به هیچ وجه صحت نداشته و ندارد. باشگاه به صراحت اعلام می دارد آقای شجاع خلیل زاده همیشه علاقه و وفاداری خود را به باشگاه ثابت کرده و همیشه در خدمت پرسپولیس بوده و در ادامه نیز همراه تیم خواهد ماند. باشگاه پرسپولیس تأکید می کند آقای شجاع خلیل زاده توقع غیرمنطقی از باشگاه نداشته است.

در حالی که روز سه شنبه نشریه العرب قطر مدعی شده بود انتقال شجاع خلیل زاده به الریان قطعی شده، اما دیروز نشریه استاد الدوحه نوشت مذاکرات الریان با شجاع به بن بست رسیده و توافقی در مورد انتقال این بازیکن به الریان صورت نگرفته است. در این گزارش آمده: مذاکره با شجاع خلیل زاده پس از حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا در دوحه شروع شد و الریان امید داشت با این مدافع ایرانی به توافق برسد تا جانشین لی جایه کره ای گردد؛ بازیکنی که راهی لیگ بلژیک شد. خلیل زاده در موفقیت پرسپولیس تأثیر زیادی داشت و باشگاه ایرانی هم نمی خواهد عناصر تأثیرگذار خودش را برای حضور در فینال آسیا از دست بدهد. باشگاه الریان در مهلت به جامانده تا خاتمه جابجایی به دنبال جذب سهمیه آسیایی خودش خواهد بود و گزینه های دیگری را مورد آنالیز قرار می دهد.

دیروز همچنین نشریه الشرق قطر درباره احتمال انتقال شجاع نوشت: باشگاه الریان درحالی که در آستانه جذب خلیل زاده، مدافع پرسپولیس به عنوان سهمیه آسیایی اش واقع شده است به دنبال جذب فالکائو، ستاره کلمبیایی گالاتاسرای ترکیه رفته است. سهمیه آسیایی الریان تنها جای خالی لیست لژیونر های این تیم است که به شجاع خلیل زاده تعلق دارد. الریان تنها در صورتی می تواند فالکائو را جذب کند که یکی از لژیونر های دیگرش را خط بزند و از لیست خارج کند.

برخی ها حالا مدعی هستند که توپ به زمین شجاع افتاده و این بازیکن با فسخ قراردادش عملاً شرایط ماندن را برای خود سخت کرده است. اما فراموش نکنیم که اگر باشگاه مطالبات او را به موقع پرداخت کرده بود آن وقت خلیل زاده بهانه ای برای جدا شدن نداشت. در هر صورت اگر باشگاه از کنفدراسیون آسیا استعلام بگیرد و پاسخ آن ها منفی باشد، جدایی شجاع قطعی می گردد. رسول پناه هم دیگر مجبور نیست مبلغ قراردادش را افزایش دهد و سایر بازیکنان را هم در جبهه مخالف خود ببیند.

خلیل زاده چند روزی است سکوت کرده و حتی در بیشتر ساعات روز تلفن همراهش از دسترس خارج است. این روز ها شایعات زیادی پیرامون مذاکراتش با تیم الریان وجود دارد که یکی از این شایعات سفر بامداد دیروز او به قطر بود. آخرین خبر حاکی از آن است که شجاع خلیل زاده به رفقای نزدیکش پیامک زده من خیلی منتظر ماندم، اما آن ها مرا سر کار گذاشتند. حلالم کنید. این تلخ ترین خداحافظی سال بود.

منبع:ایران ورزشی

منبع: فرارو

به "شجاع خلیل زاده: خداحافظ، حلالم کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شجاع خلیل زاده: خداحافظ، حلالم کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید