روز حذف دلار 4200 تومانی روز جشن مجلس است ، مهم ترین تغییرات اصلاحی دولت در بودجه چیست؟ خبرنگاران

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: دولت لایحه اصلاح شده را دوباره به مجلس آورد که حدود 9 کار مثبت در درون آن صورت گرفته بود مانند شفاف سازی در بحث نفت، کاهش وابستگی به اوراق فروش و... بود که این حرکت دولت جای امید داشت.

روز حذف دلار 4200 تومانی روز جشن مجلس است ، مهم ترین تغییرات اصلاحی دولت در بودجه چیست؟ خبرنگاران

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی وبلاگ خرید اینترنتی، در پاسخ به این سوال که برخی از نمایندگان بیان می نمایند که کمیسیون تلفیق مجلس با دولت در رابطه با لایحه بودجه همراهی نموده است؟ اظهار کرد: این موضوع را باید یک هماهنگی در بین دو قوه در نظر گرفت در لایحه قبلی که دولت به مجلس داده بود کمیسیون تلفیق اصلاحاتی انجام داد، اما مورد موافقت نمایندگان واقع نشد.

وی ادامه داد: این نشان می داد سیاست های را که دولت داشته و برخی از مواردی را که کمیسیون مصوب نموده بود مورد اقبال نمایندگان نیست و لایحه به دولت برگردانده شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت لایحه اصلاح شده را دوباره به مجلس آورد که حدود 9 کار مثبت در درون آن اجرا شده بود مانند شفاف سازی در بحث نفت، کاهش وابستگی به اوراق فروش و... بود که این حرکت دولت جای امید داشت.

حاجی بابایی توضیح داد: نکته مثبت اصلاحیه لایحه بودجه این مورد بود که دولت درآمد ها را افزایش داده بود یعنی واقعی تر نموده بود که این اتفاق نکته مثبتی بود که دولت آن را انجام داده است.

وی بیان نمود: این حرکات دولت توانست یک آرامشی را در بودجه سال 1400 برقرار کند. نمی خواهم بگویم بودجه خوبی است، ولی می توان گفت یک بودجه قابل تحملی است یعنی اینکه می تواند تاثیر گذاری های منفی را در جامعه کاهش دهد و تورم پیش بینی شده را ایجاد نکند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به ارز 4200 تومانی، گفت: اگر بتوانیم ارز 4200 تومانی را حذف کنیم آن روز، روز جشن مجلس است، اما برای حذف این نوع ارز نه دولت اعتقادی به آن دارد و نه توانش را و نه شرایط آن میسر است.

حاجی بابایی با بیان اینکه جامعه هم، چنین توانی را ندارد که بتوان چنین جراحی را در اقتصاد انجام داد، تاکید نمود: بنابراین همه دست به دست هم می دهیم تا بتوانیم این شرایط را حفظ کنیم. اگر می خواهیم با چند تا آب سارق برخورد کنیم نباید راستا آب را به کلی ببندیم آن موقع تمام مردم تشنه خواهند بلکه باید با سارقان برخورد گردد و گلوی آن ها را بفشاریم.

وی بیان نمود: دولت اعلام نموده بود که در ظرف 6 ماه می خواهد ارز ترجیحی را حذف کند که این امکان پذیر نیست، زیرا باعث می گردد هم استرس در جامعه حکم فرما گردد و هم تلاطم قیمت ها را ایجاد کند، ولی دولت اصرار دارد این اقدام را انجام دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روز حذف دلار 4200 تومانی روز جشن مجلس است ، مهم ترین تغییرات اصلاحی دولت در بودجه چیست؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز حذف دلار 4200 تومانی روز جشن مجلس است ، مهم ترین تغییرات اصلاحی دولت در بودجه چیست؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید