خطرناکترین قاچاقچی داعش در عراق دستگیر شد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، خطرناک ترین قاچاقچی عناصر تروریستی داعش و خانواده آنها ملقب به ابو نمره در منطقه الرفاعی واقع در حومه شهر موصل عراق دستگیر شد.

خطرناکترین قاچاقچی داعش در عراق دستگیر شد

به گزارش خبرگزاری آناتولِی، فرماندهی عملیات نینوا روز آدینه در بیانیه ای اعلام نمود که ابونمره چندین شبکه قاچاق تروریست های داعش و خانواده های آنها را بین عراق، سوریه و بعضی کشورهای عربی و اروپایی اداره می کرد.

دستگاه امنیتی عراق ماه مه گذشته نیز از دستگیری عبدالناصر قرداش نامزد جانشینی ابوبکر البغدادی سرنموده داعش در عراق و سوریه که سال 2019 به هلاکت رسید، اطلاع داد.

عراق سال 2017 پیروزی بر گروه تروریستی داعش و خارج کردن اراضی خود از اشغال این گروهک را که تابستان 2014 حدود یک سوم خاک این کشور را به کنترل خود در آورده بود، اعلام نمود.

با این حال، گروه تروریستی داعش هسته های پنهان خود را در مناطق وسیعی از عراق همچنان حفظ نموده و هر از گاه حملاتی را انجام می دهد.

گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته هایی در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی عراق است و در دو ماه گذشته به حملات خود علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراق شدت بخشیده است.

نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در این مدت که بی سابقه ترین حملات داعش پس از سال 2017 توصیف شده بیش از 60 عملیات نظامی علیه تروریست ها انجام داده اند.

بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی و منابع امنیتی عراق ضمن هشدار، از احتمال ظهور دوباره داعش در بعضی از استان های شمالی و شرقی (کرکوک، نینوا، صلاح الدین، دیاله و الانبار) این کشور خبر می دهند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "خطرناکترین قاچاقچی داعش در عراق دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناکترین قاچاقچی داعش در عراق دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید