تغییرات قیمت 12 گروه هزینه ای خانوار در مردادماه، کدام کالاها بیشترین افزایش قیمت را داشتند؟

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، خبرنگاران : مرکز آمار ایران جزییات تغییرات قیمت 12 گروه اصلی کالایی و مصرفی خانوار را در مردادماه 99 بیان کرد.

تغییرات قیمت 12 گروه هزینه ای خانوار در مردادماه، کدام کالاها بیشترین افزایش قیمت را داشتند؟

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از ایبِنا، براساس گزارش مرکز آمار، شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در مردادماه امسال 2354.9 درصد گزارش شده که در دوازده ماه منتهی به مرداد 98 نسبت به دوره مشابه سال قبل، 25.8 درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل 30.4 درصد افزایش داشته است.

همچنین طبق گزارش تهیه شده شاخص قیمت کالاها در 12 ردیف به تفکیک اعلام شده که بر این اساس، شاخص قیمتی خوراکی ها و آشامیدنی ها در مرداد ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل 25.8 درصد و در دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل 22.4 درصد رشد داشته است.

دخانیات نیز در دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته 12.8 درصد رشد داشته و در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 31.4 درصد افزایش نشان می دهد. در بخش پوشاک و کفش نیز رشد قیمت کالاها را شاهد بودیم به گونه ای که در مقایسه مرداد ماه امسال با مرداد ماه سال 98، شاخص قیمت پوشاک و کفش رشد 32.7 درصدی و در دوازده ماه منتهی به مرداد 99 نسبت به دوره مشابه سال قبل نیز افزایش 32.9 درصدی داشته است.

بخش مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت ها نیز در دوازده ماه منتهی به مرداد نسبت به دوره مشابه سال قبل، 22.8 درصد رشد داشته و در مقایسه مردادماه امسال با ماه مشابه سال قبل 25.8 درصد افزایش نشان می دهد. گفتنی است گروه های مبلمان و لوازم خانگی، بهداشت و درمان، حمل و نقل، ارتباطات، تفریح و فرهنگ، آموزش، هتل و رستوران و کالاها و خدمات متفرقه نیز نسبت به ماه مشابه سال قبل و 12 ماهه منتهی به مردادماه رشد قیمت داشته اند.

در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به گروه چای، قهوه و سایر نوشیدنی ها (انواع نوشابه و دوغ پاستوریزه)، گروه دخانیات (انواع سیگار)، و گروه شیر، پنیر و تخم­ مرغ (خامه، پنیر پاستوریزه، شیر پاستوریزه و ماست پاستوریزه) است.

در گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات، گروه مبلمان و لوازم خانگی (ماشین لباسشویی، یخچال فریزر و ظروف آشپزخانه)، گروه حمل و نقل (قیمت انواع خودرو) و گروه تفریح و فرهنگ (دوربین عکاسی، قطعات کامپیوتر، دوچرخه بچه ­گانه، لپ­تاپ) بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

منبع: اقتصادنیوز

به "تغییرات قیمت 12 گروه هزینه ای خانوار در مردادماه، کدام کالاها بیشترین افزایش قیمت را داشتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات قیمت 12 گروه هزینه ای خانوار در مردادماه، کدام کالاها بیشترین افزایش قیمت را داشتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید