ترامپ دوستش را از تحمل 40 ماه حبس معاف کرد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، رئیس جمهور آمریکا برای دوست و مشاور سابقش که به تحمل 40 ماه حبس محکوم شده بود دستور عفو صادر کرد.

ترامپ دوستش را از تحمل 40 ماه حبس معاف کرد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی به نقل ازخبرگزاری فارس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با استفاده از اختیاراتش در قانون اساسی برای مشاور و دوست قدیمی اش راجر استون که به دلیل ارتکاب جرائم مختلف از جمله دروغگویی به کنگره در پرونده تحقیقات تبانی انتخاباتی میان روسیه و ترامپ به تحمل 40 ماه حبس محکوم شده بود، دستور عفو صادر کرد.

کاخ سفید در بیانیه ای محکومیت راجر استون را غیرعادلانه توصیف و اعلام نموده دونالد ترامپ یک فرمان اجرایی اعطای عفو برای تخفیف مجازات او صادر نموده است.

دادگاهی در آمریکا روز 1 اسفندماه سال 98 مشاور سابق رئیس جمهور آمریکا را در پرونده اتهاماتش بابت دروغ به کنگره و ممانعت از انجام تحقیقات قانونی درخصوص پرونده ارتباط روسیه با پیروزی ترامپ در انتخابات 2016 مجرم شناخته و او را به تحمل 40 ماه حبس محکوم کرد.

گزارش رسانه های آمریکا حاکی است آقای استون قرار بوده روز 14 جولای (24 تیرماه) خودشان را به زندان معرفی کند، اما بعضی از نزدیکانش با بیان اینکه ممکن است در زندان به کرونا مبتلا گردد برای برخوردار شدن او از عفو یا تخفیف در مجازات لابی نموده بودند.

کاخ سفید در بیانیه ای که بامداد شنبه (به وقت تهران) منتشر نموده استون را قربانی ماجرای قلابی روسیه توصیف نموده که ساخته و پرداخته سیاستمداران چپ گرا و متحدان آن در رسانه ها با هدف تضعیف ریاست جمهوری ترامپ بوده است.

کاخ سفید در این بیانیه گفته اتهامات علیه راجر استون توسط دادستان های رابرت مولر، بازرس ویژه سابق تحقیقات درباره پرونده تبانی ادعایی ترامپ مطرح شده و چون آنها نتوانسته اند شواهدی در تأیید وجود چنین تبانی ای ارائه نمایند رفتار استون در جریان تحقیقات را بهانه ای برای ایراد اتهام علیه او قرار داده اند.

در این بیانیه آمده است: راجر استون تا همینجا مصائب زیادی متحمل شده و با او، همانند بسیاری از دیگر افراد در این پرونده بسیار غیرمنصفانه رفتار شده است. راجر استون اکنون یک انسان آزاد است.

منبع: جام جم آنلاین

به "ترامپ دوستش را از تحمل 40 ماه حبس معاف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ دوستش را از تحمل 40 ماه حبس معاف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید