مقام های رسمی: بازشماری آرا در جورجیا و ویسکانسین شکست ترامپ را تغییر نخواهد داد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، مقام های رسمی انتخابات در آمریکا بر این باورند که تلاش های دونالد ترامپ برای باقی ماندن در قدرت راه به جایی نخواهد برد.

مقام های رسمی: بازشماری آرا در جورجیا و ویسکانسین شکست ترامپ را تغییر نخواهد داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از رویترز، در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای حفظ قدرت دست به تلاش های گسترده ای زده است، مقام های انتخاباتی در ایالت جورجیا تاکید کرده اند که بازشماری آرا احتمالا پیروزی جو بایدن در این ایالت را تغییر نخواهد داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ خرید اینترنتی بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش، جورجیا یکی از ایالت هایی است که ستاد انتخاباتی ترامپ نتایج انتخابات ریاست جمهوری در آن را به چالش کشیده است ولی تا به امروز به هیچ موفقیتی در این زمینه دست نیافته است.

مقام های انتخاباتی جورجیا گفته اند که نتایج بازشماری آرا روز پنجشنبه اعلام خواهد شد و بعید است که پیشتازی 14 هزار رای بایدن نسبت به ترامپ تغییر کند. آنها همچنین تاکید کرده اند ک بازشماری آرا ادعاهای مطرح شده از سوی ترامپ در خصوص تقلب گسترده را تایید و اثبات نخواهد کرد.

گابریل استرلینگ مدیر سامانه انتخاباتی جورجیا گفت: ترامپ اطلاع رسانی نادرست را در اولویت برنامه های خودش قرار داده است.

مقام های انتخاباتی در ویسکانسین نیز اعلام کردند که بازشماری بخشی از آرا در این ایالت منجر به تغییر در نتیجه نهایی آرا یعنی شکست ترامپ نخواهد شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که بنابر اعلام رسانه های این کشور بازنده انتخابات ریاست جمهوری شده و باید تا 20 ژانویه 2021 دولت را تحویل جو بایدن بدهد، با تأکید بر اینکه در فرآیند برگزاری انتخابات و شمارش آرا تخلف و تقلب گسترده اجرا شده است، تا به امروز از پذیرش نتیجه اعلام شده از سوی رسانه ها خودداری کرده و چندین بار نیز خود را برنده انتخابات خوانده است.

این در حالی است که نظرسنجی مشترک رویترز-ایپسوس حاکی است نیمی از جمهوریخواهان معتقدند که علت اصلی پیروزی جو بایدن در انتخابات جنجالی ریاست جمهوری، تقلب بوده و دونالد ترامپ پیروز اصلی انتخابات بوده است.

نظرسنجی مذکور نشان می دهد نیمی از جمهوریخواهان بر این باورند که تقلب های گسترده اجرا شده به نفع جو بایدن موجب شده است تا در نهایت وی به عنوان پیروز انتخابات از سوی برخی رسانه های خبری معرفی شود.

نظرسنجی که طی روزهای 13 تا 17 نوامبر انجام شده حاکی است مخالفت صریح و آشکار ترامپ با پیروزی بایدن به اعتماد عمومی نسبت به دموکراسی آمریکایی به شدت لطمه وارد کرده است به خصوص در بین رای دهندگان جمهوریخواه.

البته به طور کلی 73 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی بر این باورند که بایدن پیروز انتخابات بوده و تنها 5 درصد ترامپ را پیروز انتخابات دانسته اند. ولی زمانی که این سئوال مطرح شده است که آیا بایدن پیروز اصلی و حقیقی انتخابات بوده، جمهوریخواهان نسبت به پیروزی بایدن ابراز تردید و شک کرده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مقام های رسمی: بازشماری آرا در جورجیا و ویسکانسین شکست ترامپ را تغییر نخواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام های رسمی: بازشماری آرا در جورجیا و ویسکانسین شکست ترامپ را تغییر نخواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید