بهره مندی 116 روستای اصفهان از نعمت گاز

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: 116 روستای استان اصفهان در دولت تدبیر و امید از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

بهره مندی 116 روستای اصفهان از نعمت گاز

به گزارش از،سیدمصطفی علوی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اظهارداشت:در زمان حاضر، 99.5 درصد جمعیت استان شامل 99.08 درصد جمعیت روستایی معادل یکهزار و 60 روستا و 100 درصد جمعیت شهری معادل 110 شهر از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

او ادامه داد: گازرسانی به شهر انارک به عنوان آخرین شهر استان در هفته دولت به صورت رسمی با حضور مسوولان افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گازرسانی به هشت شهر، 116 روستا، 29 شهرک صنعتی، سه هزار و 342 واحد صنعتی، هفت صندلی سی ان جی، راه اندازی 640 ایستگاه تقلیل فشار و حفاظت از زنگ، اجرای 4 هزار و 312 کیلومتر شبکه گاز، اشتراک پذیری 443 هزار مشترک گاز طبیعی و نصب 160 هزار انشعاب را از جمله خدمات اجرا شده از سال 92 تا به امروز در این استان برشمرد.

او توضیح داد: گازرسانی در قطب صنعتی کشور، با توجه به موقعیت جغرافیایی استان، با توجه به قرار دریافت اصفهان در کریدور مرکزی کشور و صندلی راهبردی آن از نظر صنعتی و دارا بودن مناطق مختلف کوهستانی و سرد، کویری و خشک، سخت گذر، در کنار هزینه بالای اجرای پروژه ها، همیشه با سختی و دشواری های متعددی روبرو بوده است که این موانع با دلسوزی، همت و تدبیر گازرسانان یکی پس از دیگری مرتفع و شعله های امید در خانه های مردم فروزان شده است.

علوی افزود: گسترش شبکه گاز یکی از ارکان عدالت در خدمت رسانی به شمار می رود که این امر در توسعه مناطق محروم شهری و روستایی، کاهش دغدغه های معیشتی، افزایش سطح رفاه و حتی افزایش شاخص سلامت در مناطق محروم بسیار موثر بوده است.

او بیان نمود: عملکرد شرکت گاز استان اصفهان از ابتدای فعالیت خود تا به امروز نشان از جهشی چشم گیر در گازرسانی به شهر ها و روستا ها به ویژه مناطق دور افتاده و محروم دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اظهار داشت: با کوشش و برنامه ریزی دقیق در سال های اخیر، تمامی شهر ها و بیش از هزار روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند تا ضمن ایجاد عدالت اجتماعی در استفاده از این نعمت خدادادی، قدم های بلندی برای جهش فراوری در بخش های مختلف صنعت و اقتصاد استان و کشور برداشته گردد، که به توسعه همه جانبه منجر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: 6 طرح گازرسانی در هفته دولت سال جاری با هزینه بیش از 435 میلیارد و 900 میلیون ریال در استان به بهره برداری می رسد.

او اظهارداشت: بهره برداری از طرح های گازرسانی به شهر انارک، گازرسانی به روستا های چوپانان و چاه ملک از توابع شهرستان خور و بیابانک و نایین، گازرسانی به روستا های سهیل، سپرو، فرح آباد و 50 واحد مرغداری از توابع شهرستان نایین، گازرسانی به روستای قادر آباد از توابع شهرستان خور و بیابانک و گازرسانی به مناطق مختلف شهرستان اردستان انجام خواهد شد.

علوی اضافه نمود: ساختمان پست امداد و پشتیبانی شهر سجزی همزمان با هفته دولت سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

سالانه 21 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در استان اصفهان مصرف می گردد و میانگین مصرف روزانه در این استان به 57 میلیون مترمکعب می رسد.

منبع:ایرنا

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بهره مندی 116 روستای اصفهان از نعمت گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی 116 روستای اصفهان از نعمت گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید