بهترین راه ها برای گرم کردن اتاق کودک در زمستان

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، تنها گذاشتن بچه ها در اتاق خود آن هم در شب های سرد زمستانی کار چندان آسانی نیست؛ اگر که تجهیزات مناسبی برای گرمایش اتاق آنها در نظر گرفته نشده باشد.

بهترین راه ها برای گرم کردن اتاق کودک در زمستان

این روزها سیستم های گرمایشی مختلفی وجود دارند که می توان از آنها برای گرم کردن فضای یک اتاق استفاده نمود؛ تجهیزات پیشرفته ای که خطرات سیستم های قدیمی را ندارند. اما همه چیز به نصب یک سیستم گرمایشی ختم نمی شود، بلکه می بایست تمام مواردی را که می تواند به تنظیم درجه حرارت محیط زندگی و رشد کودک یاری کند، در نظر گرفت. در این مطلب شما با نکات مهمی که برای گرم نگه داشتن اتاق کودک در زمستان احتیاج است، آشنا خواهید شد.

گرم نگه داشتن اتاق کودک در زمستان

هنگامی که سخن از رشد و سلامت بچه ها به میان می آید، موارد مختلفی از ابعاد گوناگون در زمینه محیط زندگی کودک و ذهن عظیمسالان شکل می گیرد که اولین و مهم ترین آن سلامت کودک است. ما عظیم ترها وظیفه سنگینی در قبال بچه ها بی پناهی داریم که نمی توانند به خوبی از خود مراقبت کنند. ابتدایی ترین کاری که برای حفظ سلامت کودک باید انجام داد، فراهم آوردن محیطی مناسب در خانه است. یکی از فاکتورهای مهم برای ساخت محیط فیزیکی مناسب و راحت، ایجاد سیستم های تهویه مطبوع، تجهیزات گرمایشی و سرمایشی، است تا دمای بدن کودک در بهترین حالت تنظیم شود.

عظیمسالان می توانند در صورت احساس ناراحتی به دلیل گرمای بیش از حد یا هنگام سرد شدن هوا، به راحتی درجه حرارت مورد نظر و مطلوب خود را تنظیم کنند. اما یک کودک توانایی انجام چنین کاری را ندارد. مثلا یک نوزاد نمی تواند به هنگام سرما یک پتوی اضافه از کمد بیرون آورده و روی خود بکشد. از این رو وظیفه والدین او است که به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهند.

اما به نظر می رسد که این کار چندان هم آسان نیست. تعداد زیادی سوال در ذهن والدین شکل می گیرد که چگونه می توان به ایمن ترین شکل ممکن، فرزند خود را در زمستان گرم نگه داریم؟

مطمئنا پوشاندن یک لباس گرم مناسب، استفاده از جوراب و یا پتوپیچ کردن کودک می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای گرم نگه داشتن او باشد. اما آیا در منزل، این راه جوابگو خواهد بود؟

از یک سیستم گرمایشی مطلوب و مناسب استفاده نمایید

یکی از ابتدایی ترین کارهایی که باید انجام دهید، تعبیه یک سیستم گرمایشی مناسب برای اتاق کودک است. خوشبختانه تجهیزات گرمایشی مختلفی وجود دارند که می توانند به راحتی درون اتاق نصب شوند؛ یک اسپلیت با قابلیت سرمایش و گرمایش، شوفاژ برقی (به عنوان سیستم گرمایشی) و … همگی می توانند به شکل کارآمدی اتاق کودک شما را گرم کنند.

یک روانداز مناسب انتخاب نمایید

در شب ها روزهای زمستانی ضروری است که از یک روانداز اضافه برای کودک خود بهره ببرید. اما توجه داشته باشید که این روانداز دمای بدن او را بیش از اندازه بالا نبرد. به این نکته حتما دقت کنید که یک سیستم گرمایشی نیز درون اتاق او روشن است؛ پس همان قدر که روانداز بتواند دمای بدن او را حفظ کند، کفایت می نماید. اما معمولا پزشکان توصیه می کنند در شرایط مساوی نسبت به عظیمسالان، بچه ها احتیاج به یک پوشش (لباس یا روانداز) اضافه دارند.

حتما کمی درب اتاق را باز بگذارید

شاید فکر کنید که بسته نگه داشتن درب اتاق، می تواند دمای بهتری را برای اتاق کودک شما فراهم کند. اما حقیقت جز این است! در روزهای سرد زمستانی با روشن بودن سیستم های گرمایشی، به خصوص در اتاق بچه ها، ضروری است تا کمی درب اتاق را باز نگهدارید تا به هوا اجازه جریان دهید.

چیدمان اتاق کودک را تغییر دهید

ممکن است شما در تابستان، اتاق کودک را به گونه ای خاص چیدمان نموده باشید که باد خنک بهتر بدن لطیف او را نوازش کند. اما در زمستان قضیه کاملا فرق می نماید. بهتر است پرده های اتاق او را با پرده های ضخیم تعویض کنید. همچنین خوب است تا دریچه کولر آبی را نیز با روکش های مخصوص بپوشانید. اگر شیشه های اتاق دوجداره نیست، حتما از درزگیر بهره ببرید. تخت او را نه دور از سیستم گرمایشی و نه بسیار نزدیک به آن قرار دهید. با این کارها می توانید ضمن رعایت کردن جوانب احتیاط، اتاق کودک خود را گرم نگه دارید.

نکات احتیاطی که خوب است بدانید

  • حتما دقت کنید که سر کودک شما، بیرون از پتو بماند. ماندن سر در زیر پتو، سبب گرم شدن بیش از حد بدن کودک شما می شود؛ چرا که بیشترین مقدار گرما به وسیله سر متساعد می شود.
  • هنگامی که او به خواب رفت، تعریق و شیوه نفس کشیدن او را آنالیز نمایید. آیا او زیاد عرق می نماید و یا اینکه به سختی نفس می کشد؟ در این حالت بهتر است کمی دمای اتاق او را کم کنید.
  • بهترین رنج دمایی برای اتاق کودک چیزی میان 20 الی 30 درجه سانتی گراد است.
  • از سیستم های گرمایشی بهره ببرید که قابلیت تامین دمای مناسب بدون احتراق سوخت در محیط اتاق کودک را دارند. بعضی از سیستم های گرمایشی ناکارآمد، به شدت از اکسیژن موجود در هوا استفاده نموده و سبب کاهش آن در فضای اتاق می شوند. به همین دلیل ممکن است با تعبیه این سیستم ها درون اتاق، با کاهش سطح اکسیژن هوا روبرو شده و در نتیجه تنفس کودک شما دچار مشکل شود.

کدام سیستم گرمایشی را برای اتاق کودک خود خریداری کنم؟

اگر اتاق کودک شما فاقد گرما و دمای مطلوب است و نمی توانید هزینه های زیادی را بابت راه.اندازی و نصب تجهیزات گرمایشی جدید بپردازید، می توانید با تهیه یک شوفاژ برقی، به خوبی اتاق کودک را گرم کنید. چرا؟ این شوفاژها مانند شوفاژهای معمولی فرآیند نصب سختی ندارند و به راحتی با اتصال به برق کار می کنند. از طرف دیگر مانند بخاری های برقی قدیمی، خطر سوختگی های شدید را به همراه نخواهند داشت. ضمناً در صورت تمایل می توانید آن را به هر نقطه ای از اتاق یا ویلا که دوست دارید، جابه جا کنید.

سخن پایانی

در نهایت باید بگوییم که گرم کردن اتاق کودک امری اجتناب ناپذیر است که باید به آن توجه نمود. با قرار دادن سیستم گرمایشی مناسب در اتاق او، اجازه عبور و تعویض هوا و … شما می توانید ضمن کنترل دمای اتاق، سلامت وی را تضمین نمایید و زمستانی به دور از بیماری را در کنار فرزند دلبند خود تجربه کنید.

خبر خوب اینکه خوشبختانه در سایت مرجع و فروشگاهی دماتجهیز برندهای معتبر انواع شوفاژ برقی میدیا، ایران رادیاتور و… با بهترین قیمت ها + گارانتی اصلی با تضمین بهترین کیفیت موجود می باشد.

منبع: تجارت نیوز

به "بهترین راه ها برای گرم کردن اتاق کودک در زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین راه ها برای گرم کردن اتاق کودک در زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید