برگزیدگان سه بخش جایزه کتاب سال الوند معرفی شدند

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، تهران (پانا) - دبیرخانه جایزه کتاب سال الوند برگزیدگان سومین دوره این جایزه را در سه بخش معرفی کرد.

برگزیدگان سه بخش جایزه کتاب سال الوند معرفی شدند

به گزارش دبیرخانه جایزه کتاب سال الوند؛ در بخش کتاب سال الوند از میان نامزدهای این دوره به ترتیب حروف الفبا که عبارت بودند از: از هر از گاه مظاهر شهامت، از چه رنگی به تن؟ ابوالفضل پاشا، اینجا نیروی جاذبه کمتر است رزا جمالی، پاهای خواب رفته مترسک مهدی عدالتی ، ترانه های گمشده در کوچه های باد محمود معتقدی، جنون دارد این دوچرخه ایرج ضیایی، چرخ زدن با دلتنگی محمدباقر کلاهی اهری، دیوارها آوار به جهان می آیند صابر سعدی پور، سوسن فاطمه سالاروند، عاشقانه های رنوی پیر قرمز حمیدرضا شکارسری، غم آغوشی ترانه جامه بزرگی، قی چی از شهرام پوررستم ، مین ها همواره سر به زیرند جمال بیگ.

در این بخش ضمن تقدیر از کتاب ترانه های گمشده در کوچه های باد محمود معتقدی؛ تندیس و لوح تقدیر این دوره به ایرج ضیایی با مجموعه شعر جنون دارد این دوچرخه اهداء می گردد.

برگزیده بخش انجمن علمی نقد ادبی ایران

از میان تمام آثار آنالیز شده توسط داوران انجمن، تندیس و لوح تقدیر این بخش به کتاب سوسن از فاطمه سالاروند تعلق می گیرد.

برگزیدگان بخش استانی ویژه شاعران استان همدان

در این بخش و از میان آثار ارسالی به دبیرخانه جایزه، یک تندیس و دو لوح سپاس به 3 شاعر استان همدان تقدیم می گردد.

با سپاس ویژه از مهدی طراوتی توانا و مریم فعله گری و تقدیم لوح تقدیر، تندیس جایزه به شادی صالحی تعلق می گیرد.

در این بخش محمدسینا برنده هم به عنوان شاعر امید معرفی گردید.

داوران این دوره در هر 3 بخش عبارت بودند از: دکتر قربان ولیئی (شاعر و عضو هئیت علمی دانشگاه زنجان)، دکتر سیدمهدی طباطبایی (شاعر و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی)، دکتر سیدعلی قاسم زاده (منتقد و عضو هیئت مدیره انجمن و عضو هیئت علمی دانشگاه امام خمینی (ره)، دکتر ابراهیم خدایار (رئیس انجمن علمی نقد ادبی ایران، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس)؛ علیرضا بهرامی، محمد صارمی شهاب، حجت یحیوی و حسن گوهرپور.

گفتنی است در دوره نخست فرزاد آبادی برای مجموعه شعر گفت و گو با تاریکی جایزه کتاب سال الوند را دریافت کرد، همچنین تندیس جایزه به انتخاب انجمن علمی نقد ادبی به شاعر افغانستانی، سیدرضا محمدی، با مجموعه شعر روح اندوهگین یک شاعر تعلق گرفت.

در دوره دوم جایزه هم فرامرز سه دهی با مجموعه شعر فنجان شکسته در پاییز فروپاشی در بخش کتاب سال شعر الوند و دکتر محمدرضا ترکی با مجموعه شعر سال های بی ترانگی در بخش جایزه ویژه انجمن علمی نقد ادبی ایران معرفی گردیدند از حسنا محمدزاده با کتاب پری روز نیز در این بخش تقدیر شد.

در دومین دوره، یک بخش به جایزه اضافه شده بود که بخش شاعران استان همدان بود. در نخستین دوره از این بخش، محسن جعفری از ملایر تندیس جایزه را دریافت کرد و از کمال امرایی از همدان و لیلا اوحدی از ملایر تقدیر شد. همچنین از حدیثه کمک به عنوان کم سن ترین شرکت کننده جایزه به عنوان شاعر امید تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "برگزیدگان سه بخش جایزه کتاب سال الوند معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیدگان سه بخش جایزه کتاب سال الوند معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید