بایدن: برجام را دوباره برقرار می کنم

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا روز سه شنبه گفت در صورتی که در انتخابات پیروز گردد توافق هسته ای با ایران را دوباره برقرار خواهد نمود.

بایدن: برجام را دوباره برقرار می کنم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خرید اینترنتی، جو بایدن نامزد پیشروی دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا روز دوشنبه در مصاحبه ای مدعی شد در صورتی که رئیس جمهور آمریکا گردد برجام را دوباره برقرار خواهد نمود.

وی در مصاحبه ای گفت: من توافق هسته ای با ایران را دوباره برقرار خواهم کرد چون ما را قادر ساخته تا به راستی آزمایی بپردازیم که شدیدترین رژیم بازرسی در تمام تاریخ بشری است. خروج از این توافق به هیچ وجه منطقی نیست.

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته از توافق هسته ای که میان ایران و گروه 1+5 حاصل شده بود، خارج شد.

واشنگتن در راستای سیاستی موسوم به فشار حداکثری به اقداماتی علیه ایران از جمله بازاعمال و توسعه تحریم ها روی آورد.

جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این اقدام یک سال صبر راهبردی را در دستور کار قرار داد و به طرف های توافق هسته ای به ویژه کشورهای اروپایی که وعده جبران خروج آمریکا را می دادند مهلت داد به تعهدات خود ذیل توافق هسته ای عمل نمایند.

با گذشت یک سال و محقق نشدن وعده های اروپا، شورای عالی امنیت ملی ایران در بیانیه ای روز 18 اردیبهشت ماه امسال (در سالگرد خروج آمریکا) به طرف های توافق هشدار داد در صورتی که ظرف 60 روز به تعهدات خود در زمینه های نفتی و بانکی عمل ننمایند ایران طبق مفاد برجام، از تعهدات خود ذیل این توافق خواهد کاست. اکنون ایران در آستانه گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای خود واقع شده است و بی عملی اروپا از یک سو و تشدید تحریم های آمریکا از سوی دیگر ادامه دارند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بایدن: برجام را دوباره برقرار می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: برجام را دوباره برقرار می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید