اف بی آی شرکت مسافرتی را به جاسوس دیجیتال خود تبدیل کرد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی به نقل از انگجت، پلیس فدرال آمریکا در کنار جاسوسی از پایگاه های داده و جمع آوری سوابق تماس های تلفنی اطلاعات زیادی را از مظنونین و افراد تحت تعقیب از طریق شرکت مسافرتی سابر جمع آوری کرده است.

اف بی آی شرکت مسافرتی را به جاسوس دیجیتال خود تبدیل کرد

نشریه فوربس که برای اولین بار متوجه این موضوع شده در بررسی های خود به این نتیجه رسیده که اف بی آی از اطلاعات ذخیره شده بر روی پایگاه های داده خود برای جاسوسی سایبری از میلیون ها مسافر و تحویل مستقیم این اطلاعات به مأموران پلیس فدرال آمریکا استفاده می کرده است.

اف بی آی بارها از این شرکت خواسته تا فعالانه از مسافران و کاربران خدمات خود جاسوسی کند و این کار حتی در حین مسافرت های اشخاص و بدون اطلاع و رضایت آنها صورت می گرفته است.

به عنوان مثال اف بی آی در دسامبر سال 2019 به جاسوسی آنی و لحظه به لحظه از یک پناهنده هندی به نام دیپانشو خر فرستاده و این کار را با استفاده از اطلاعات شرکت سابر برای مدت شش ماه ادامه داده است. اف بی آی به اطلاعات وسایل نقلیه مورد استفاده این فرد و رزروهای اقامتگاه های وی دسترسی داشته است. وی در نهایت در ژانویه گذشته توسط اف بی آی محکوم به حبس خانگی شد.

از این داده های مسافرتی برای شناسایی افرادی همچون یک هکر روس به نام الکسی بورکوف نیز استفاده شده که در زمینه جعل کارت های بانکی و اعتباری فعالیت می کرد. سابر پیش از این برای شناسایی و پیگیری فعالیت های مهاجمان 11 سپتامبر نیز با اف بی آی همکاری کرده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اف بی آی شرکت مسافرتی را به جاسوس دیجیتال خود تبدیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اف بی آی شرکت مسافرتی را به جاسوس دیجیتال خود تبدیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید