ابداع مکانیزمی جدید برای درمان سیروز کبدی به جای پیوند اعضا

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، به نقل از اکسپرس، محققان دانشگاه نیگاتا و دانشگاه توکیو در ژاپن توانستند مکانیسم درمانی جدیدی را برای بیماری های کبدی ابداع نمایند که به کنترل سیروز کبدی و ایجاد بافت همبند فیبری به عنوان یک پاسخ جبرانی در خصوص سیروز پیشرفته یاری می نماید.

ابداع مکانیزمی جدید برای درمان سیروز کبدی به جای پیوند اعضا

محققان در مطالعه خود بر کنترل سیروز کبدی متمرکز شده و تأکید کردند که توسعه بافت در سلول های کبدی تنها راه درمان بالینی سیروز پیشرفته در مرحله نهائی است. این نوع سیروز در حال حاضر جز به وسیله پیوند کبد، به طور مؤثر قابل درمان نیست.

دانشمندان تأکید کردند که آن ها در مطالعه خود بر اصلاح فیبروز و یاری به بازسازی بافت ها که یکی از متداول ترین روش های سلول درمانی است تمرکز داشته اند.

آن ها شرح دادند: از بافت های بند ناف، بافت چرب و پالپ دندان می توان برای این منظور استفاده کرد و این کار فقط به مغز استخوان محدود نیست. این بافت ها در توسعه و اصلاح بافت های آسیب دیده در بیماران مبتلا به سیروز کبدی استفاده می شوند.

محققان نتیجه گرفتند که CSC یا سلول های اصلی سرطانی، سلول های سیگنالینگ پزشکی هستند که به طور غیرمستقیم سیتوکین، کموکین، فاکتور های رشد و اگزوزوم فراوری می نمایند که برای ترمیم و بازسازی بافت های آسیب دیده لازم است.

این مطالعه به دنبال یافتن چگونگی جایگزینی بافت آسیب دیده و عوامل موثر در تخریب آن است.

منبع: همگردی

به "ابداع مکانیزمی جدید برای درمان سیروز کبدی به جای پیوند اعضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع مکانیزمی جدید برای درمان سیروز کبدی به جای پیوند اعضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید