8 نکته مهم درباره ادویه ها که طعم و عطر غذا را به یاد ماندنی می نماید

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، چاشنی عطر و رنگ و طعم غذا را وارد سطحی بالاتر می نماید اما هر ادویه ای را هر وقت و در هر غذایی نباید استفاده کرد.

8 نکته مهم درباره ادویه ها که طعم و عطر غذا را به یاد ماندنی می نماید

آشپزی بدون استفاده از چاشنی معنی ندارد، اما ادویه ها کمی خطرناک هستند آن ها می تواند ظرف غذای شما را رویایی یا خراب نمایند: خیلی زیاد و زننده یا خیلی کم و بی مزه. در اینجا 8 نکته و ترفند عملی وجود دارد که می تواند به شما یاری کند تا به یک متخصص چاشنی تبدیل شوید:

1. تفاوت بین انواع نمک و زمان استفاده از آن ها

همه نمک ها شوری یکسانی ایجاد نمی نمایند. بعضی انواع نمک دارای کریستال هایی هستند که به سرعت حل می شوند. چنین نمکی برای تقریبا همه چیز عالی است. از طرف دیگر، نمک سفره بسیار ریزتر است و اندازه کمی از آن کافی است. نمک دانه درشت برای پخت مناسب نیست، زیرا کریستال های آن برای حل شدن خیلی بزرگ هستند؛ از این نمک مثل نصرت روی گوشت و خوراک ها بپاشید.

2. فلفل ریز آسیاب شده در مقابل دانه فلفل

اینکه چگونه فلفل سیاه را آسیاب می کنید می تواند تاثیر قابل توجهی روی طعم غذا بگذارد. فلفل ریز آسیاب شده (نوعی که شبیه گرد و غبار است) بسیار قوی است و طعمی ماندگار دارد؛ از آن برای تهیه سس ها بهره ببرید. دانه فلفلی که با آسیاب دستی و تازه می سابید برای سر سفره یا به عنوان چاشنی انواع پروتئین برترین است. طعم آن معمولا کمتر تند است و به کل ظرف پخش نمی گردد.

3. ادویه را از بالا بپاشید

علاوه بر ظاهر جذابی که به آشپزی شما می دهد، پاشیدن ادویه از بالای ظرف یک علت عملی هم دارد؛ این کار که مورد علاقه سرآشپزهاست به توزیع یکنواخت چاشنی یاری می نماید. این کار به شما اطمینان می دهد که بخشی از غذا، به طور تصادفی، بیش از حد مزه دار نگردد و با رعایت آن، طعم و عطر غذای شما به یاد ماندنی می گردد.

4. ادویه های برشته و بو داده شده

برشته کردن ادویه ها قبل از آسیاب کردن، طعم آن ها را به سطح جدیدی می برد و پیچیدگی و عطر آن را بیشتر می نماید. برای انجام این کار، کافی است ادویه مورد نظر خود را در تابه ای روی حرارت میانه رو به پایین قرار دهید و برشته کنید. آن را مرتب هم بزنید تا معطر شوند. به محض اینکه بوی آن بلند شد، تابه را از روی حرارت بردارید تا نسوزند.

بسیاری از مردم فکر می نمایند که می توانید طعم غذا های گرم را بهتر از غذا های سرد بچشید و بنابراین باید با اضافه کردن چاشنی اضافی به غذا های سرد آن را جبران کنید. یک مثال خوب (و موردی که اغلب نادیده گرفته می گردد) سالاد است. همراه با سس، اضافه کردن کمی نمک می تواند به درخشندگی طعم ها و طعم بهتر سالاد یاری کند.

6. شکر هم یک چاشنی کاربردی است

درست کردن یک مارینارای خوب یا سس گوجه فرنگی با یک اندازه شکر، طعمی حرفه ای پیدا می نماید و برای خوراک هایی مانند هویج، چغندر و گوجه فرنگی طعمی متعادل به وجود می آورند؛ درست مانند نمک که می تواند به زنده شدن غذا یاری کند.

زمان استفاده از سبزی های خشکسبزی های خشک را بهتر است در طول و ابتدای پخت و پز بهره ببرید. این کار به آن ها زمان می دهد تا طعم خود را به یک غذا تزریق نمایند و دوباره زنده شوند. از سوی دیگر، گیاهان تازه در هر حال بهتر و قوی ترند.

8. از سرکه غافل نشوید

همه می دانند که نمک نقش مهمی در پخت و پز دارد، اما اهمیت سرکه برای همه روشن نیست. سرکه به افزایش طعم یاری می نماید و درست مانند نمک، بخش مهمی از تعادل یک غذا را بر عهده می گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

وبلاگ خرید اینترنتی وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "8 نکته مهم درباره ادویه ها که طعم و عطر غذا را به یاد ماندنی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 نکته مهم درباره ادویه ها که طعم و عطر غذا را به یاد ماندنی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید