نکونام: اگر بخواهند همین فردا با استقلال بازی می کنیم

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: از روزی که بازیکنان امید مان برگشتند آمادگی بازی با استقلال را داریم و اگر فردا هم بخواهند بازی ما با استقلال را برگزار نمایند آماده هستیم.

نکونام: اگر بخواهند همین فردا با استقلال بازی می کنیم

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، جواد نکونام در گفت وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی درباره شرایط فولاد خوزستان در نیم فصل دوم گفت: با توجه به اینکه در چند پست احتیاج به جذب بازیکن داشتیم، بازیکن جذب کردیم. در نیم فصل دوم جذب بازیکن با توجه به اینکه بیشتر آنها قرارداد دارند سخت است ولی سعی کردیم با بازیکنانی که می توانیم جذب کنیم به توافق برسیم و فکر می کنم تا حدودی هم پیروز بودیم و بازیکنانی که مدنظرمان بود را جذب کردیم. از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه تشکر می کنم که حمایت کردند تا بتوانیم شرایط تیم را برای نیم فصل دوم بهتر کنیم تا انشالله زحمات و حمایت مردم را جبران کنیم و از همه مهم تر شرایط تیمی مان را نسبت به نیم فصل اول بهتر کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که پاتوسی که مدنظر استقلالی ها هم بود با نظر او جذب شد؟ گفت: بله، با توجه به کیفیتی که در لیگ ایران نشان داده بود و ما هم در پست پاتوسی هم دنبال جذب بازیکن بودیم تصمیم به جذب این بازیکن گرفتیم و صحبت های خوبی هم با باشگاه قبلی اش که قرارداد داشت، انجام دادیم. در نهایت پاتوسی را به خدمت گرفتیم و امیدوارم شرایط طوری باشد که در نهایت آخر فصل هم ما استفاده لازم فوتبالی از او برده باشیم و او هم ثابت کند که بازیکن باکیفیتی است.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در مورد فشردگی بازی ها در نیم فصل دوم و اینکه آیا زمان جدیدی برای بازی با استقلال به آنها اعلام شده است؟ توضیح داد: سال جاری ما تحت فشار بودیم یک بار آدینه با نفت مسجدسلیمان و سه روز بعد از آن (دوشنبه) هم با پرسپولیس بازی کردیم. با توجه به اینکه لیگ دیر آغاز شد، طبیعی بود که تیم ها تحت فشار باشند در نیم فصل دوم هم قطعا همین طور خواهد بود. با توجه به بازی های حساس تیم ملی که در پیش داریم امیدوارم باشگاه ها ضربه نخورند.

نکونام گفت: بازیکنان ما مثل بازیکنان لیگ انگلیس نیستند که 3 روز یک بار بازی نمایند و از لحاظ امکانات و شرایط با آنها فرق داریم. امیدوارم که لیگ را به خوبی به خاتمه برسانیم، از روزی که بازیکنان امید مان برگشتند آمادگی بازی با استقلال را داریم و اگر فردا هم بخواهند بازی ما با استقلال را برگزار نمایند ما آماده هستیم. طبق برنامه ریزی های قبلی به بازیکنان مان برنامه دادیم و اگر بازیکنان امیدمان برمی گشتند در همان تاریخ قبلی هم با استقلال بازی می کردیم. 3 بازیکن امید داشتیم و 2 بازیکن خارجی مان هم در تعطیلات در اختیار نداشتیم و اگر همان زمان هم بازیکنان امید ما برمی گشتند در آن تاریخ هم آماده بازی با استقلال بودیم.

نکونام در پاسخ به این سوال که در نیم فصل دوم فولاد بازیکنان همه یکدست شده اند؟ مطرح نمود: در نیم فصل اول هم تیم مان یکدست بود و در بازی هایی مجبور بودیم با 13-14 بازیکن بازی کنیم ولی همه پیروزیت ما به خاطر این بوده که واقعا یک تیم هستیم. این تیم بودن را بچه ها به وجود آوردند و کنار هم از فوتبال لذت می بریم و زحمت می کشیم تا به پیروزیت برسیم. گروهی هستیم که یک راه را طی می کنیم و هر کسی هم می تواند از ما جدا گردد ولی راه مان را ادامه می دهیم تا جایی که بتوانیم به پیروزیت برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که بهترین تصمیم برای فوتبال ایران در قبال رای AFC مبنی بر سلب میزبانی باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا چیست؟ گفت: چون تیم ما در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارد نمی توانم نظر بدهم، ولی از نظر فوتبالی و اینکه به پیشرفت فوتبال مان فکر کنیم، این است که تمام بازیکنان و مربیان زحمت می کشند که به تیم ملی و جام باشگاه های برسند و در عرصه های بین المللی خودشان را نشان بدهند. اگر قرار باشد فوتبال ما داخلی باشد انگیزه از بین می رود و از طرفی دیگر هم نباید هر اتفاقی که می افتد و هر خواسته ای که مسئولان AFC و فیفا دارند قبول کنیم. وقتی در AFC نمی توانیم کسانی را داشته باشیم که تصمیم گیری نمایند همین مسائل را خواهیم داشت. شما ببینید چقدر راحت تصمیم می گیرند و ایران را از میزبانی محروم می نمایند. واقعا این قدرت را نداریم که هم در مسابقات باشگاهی و هم تیم ملی از خودمان دفاع کنیم و تا موقعی که لابی کشورهای عربی را هم نداشته باشیم فوتبال ما ضرر خواهد نمود. متاسفانه این موضوع ادامه پیدا می نماید و درس هم نمی گیریم و بعد از اینکه داشته ای را از دست می دهیم حسرت می خوریم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره ادعای مجری برنامه تهران ورزشی مبنی بر اینکه علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال انتخاب شده است، توضیح داد: این خبر را من از شما شنیدم و اخبار را پیگیری نکرده بودم. به آقای دایی تبریک می گویم، او افتخار فوتبال کشور هست و امیدوارم در عرصه مربیگری هم به تیم ملی یاری کند و آرزوی پیروزیت برای او دارم و بتوانیم به جام جهانی هم صعود کنیم. چیزی که برای من مهم است تیم ملی کشورم هست و مثل دوران بازیگری هم آرزوی پیروزیت تیم ملی را دارم و دوست دارم پرچم کشورم هر روز بالاتر برود و امیدوارم این پیروزیت با آقای دایی اتفاق بیفتد چون یک مربی ایرانی است و مسرور می شوم تیم ملی در جام جهانی بدرخشد.

وی در پاسخ به این سوال که صندلی فولاد در نیم فصل دوم چه خواهد بود و آیا به کسب سهمیه آسیا فکر می نماید؟ گفت: با توجه به تیم هایی که بالاتر از فولاد در جدول قرار گرفتند و هزینه هایی که انجام داده اند قطعا کار ما سخت است ولی از روز اولی که به فولاد آمدم و اولین صحبتی هم که داشتم گفتم قول می دهیم و کوشش می کنیم که بهترین نتیجه و عملکرد را داشته باشیم و در انتهای فصل هر اتفاقی افتاد دوست نداریم به عقب برگردیم و کوشش مان را می کنیم که پیروز باشیم. حتی بهترین مربیان در جهان هم قول قهرمانی در جام حذفی، لیگ و ... را نمی دهند چون فوتبال قانون های نانوشته دارد و نمی توان آن را پیش بینی کرد.

وی در پاسخ به این سوال که به سرمربیگری استقلال فکر می نماید؟ گفت: تمام تمرکزم روی فولاد است و با توجه به اینکه در نیم فصل هم دو پیشنهاد داشتم ولی تصمیم گرفتم در فولاد بمانم و تا روزی که اینجا هستم تمام کوششم را برای فولاد انجام خواهم داد همانطور که قبلا در نساجی کار می کردم. بعد از آن هر جایی باشم به آنجا فکر می کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نکونام: اگر بخواهند همین فردا با استقلال بازی می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکونام: اگر بخواهند همین فردا با استقلال بازی می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید