نسخه صوتی کتاب خستگی ناپذیر منتشر می گردد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، کتاب خستگی ناپذیر روایت مرحوم ابوترابی از دفاع مقدس و شخصیت های برجسته آن دوران به قلم عبدالمجید رحمانیان است که توسط انتشارات پیغام آزادگان منتشر شده و سماوا میخواهد در سالگرد ارتحال وی از نسخه صوتی کتاب با صدای مهدی طهماسبی رونمایی کند.

نسخه صوتی کتاب خستگی ناپذیر منتشر می گردد

خستگی ناپذیر در سه بخش تدوین شده که در بخش اول، سید آزادگان به رابطه خود با شهید سید علی اندرزگو می پردازد و گوشه هایی از شجاعت ها، کرامات و حالات معنوی و حماسی او را بیان می نماید. در بخش دوم، از شخصیت عارف مجاهد، شهید دکتر مصطفی چمران سخن می گوید و خاطره هایی از دوران اسارت خود را نیز روایت می نماید. در بخش سوم، خاطره های خود را از عارفان وارسته و کرامات آن ها بیان می نماید.

سیدعلی اکبر ابوترابی پس از پیروزى انقلاب اسلامی، به عنوان رئیس کمیته انقلاب اسلامى قزوین به خدمت محرومان و مستضعفان پرداخت و پس از آن با رأى مردم، به عضویت شوراى شهر قزوین انتخاب و رئیس شورا شد. همزمان با شروع جنگ تحمیلی، با لباس رزم به سوى جبهه رفت و در کنار شهید دکتر مصطفى چمران در ستاد جنگ هاى نامنظم به سازماندهى نیروهاى مردمى پرداخت و شخصا به ماموریت هاى شناسایى رزمى و سخت مى رفت. آزادى منطقه پرحادثه و خطرناک دب حردان به فرماندهى وى و در رأس یک گروه متشکل از یکصد رزمنده فداکار، یکى از اقدامات سید علی اکبر ابوترابی بود.

مرحوم ابوترابى انتها در روز 26 آذرماه سال 59 در جریان یکى از مأموریت هاى شناسایى که براى تکمیل شناسایى قبلى خود انجام داد تا نیروهاى ستاد جنگ هاى نامنظم آماده یک عملیات گسترده شوند، بر اثر اشتباه یکى از همراهان خود، درحالى که هفت کیلومتر از نیروهاى خودى دور شده و تا 200 مترى دشمن پیشروى نموده بود، هنگام بازگشت مورد شناسایى دشمن بعثى نهاده شد و گرچه مى توانست خود را از دام دشمن برهاند، اما چون قصد داشت همراهان خود را نجات دهد، با تانک و نفربر به تعقیب وى پرداختند و نهایتا به اسارت دشمن درآمد.

وی 15 ماه اول اسارت را در سلول هاى زندان هاى بغداد و تحت شدیدترین شکنجه ها گذراند و در اراده پولادین این مرد خدا خللى ایجاد نشد تا پس از سپرى کردن سختى هاى فراوان و دو بار تا پاى چوبه دار رفتن با لطف و رحمت الهى و امدادهاى غیبی، ایشان به اردوگاه و جمع اسیران ایرانى منتقل شد. اردوگاه هاى عنبر، موصل 1، 3، 4 و رمادیه و تکریت 5، 17، 18 و نیز سلول هاى زندان هاى بغداد، شاهد خوبی ها و مجاهدت هاى خستگى ناپذیر آن عارف حکیم هستند.

این مجاهد، پس از 10 سال اسارت، انتها در سال 1369، همراه با خیل آزادگان سرافراز به میهن اسلامى بازگشت و به جاى آنکه پس از 30 سال مبارزه و کوشش طاقت فرسا به استراحت بپردازد، راهى سختتر را درپیش گرفت و همراهى آزادگان و پیگیرى مسائل آن ها را وظیفه خود مى دانست و در این راه تمام کوشش و توان خود را صرف کرد و در تاریخ 69/7/7 با حکم رهبر معظم انقلاب در صندلی نماینده ولى فقیه در امور آزادگان نهاده شد و تمام سعى خویش را به کار بست تا آزادگان، مایه عزت و تقویت نظام جمهورى اسلامى باشند.

آن مجاهد خستگى ناپذیر، انتها در تاریخ دوازدهم خرداد 1379 در حالى که همراه پدر بزرگوارشان راهی مشهد مقدس و زیارت حضرت ثامن الحجج (ع) بودند، در جاده بین سبزوار و نیشابور، براثر سانحه تصادف رانندگی جان به جان آفرین تسلیم کرد و ارواح آن عالمان وارسته از خاک به افلاک پر کشیده و به لقاء الله پیوستند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "نسخه صوتی کتاب خستگی ناپذیر منتشر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه صوتی کتاب خستگی ناپذیر منتشر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید