مشارکت نافرجام مرسدس بنز و بی ام و در ساخت خودروهای خودران

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، مدتی پیش بود که مرسدس بنز و بی ام و خبر از یک مشارکت دادند. مشارکتی که بر ساخت خودروهای خودران تمرکز داشت و قرار بود تا هر دو خودروساز عظیم آلمانی در کنار یکدیگر محصولات پیشرفته خود را توسعه دهند.

مشارکت نافرجام مرسدس بنز و بی ام و در ساخت خودروهای خودران

با این حال مشارکت مرسدس و بی ام و چندان پیروزیت آمیز نبوده و این دو خودروساز پس از یکسال مشارکت خود را لغو کردند. به گفته هر دو غول خودروساز آلمان، این جدایی توافقی بوده و به صورت متقابل انجام شده است.

البته همچنان احتمال ضعیفی برای بازگشت این دو خودروساز به قرارداد مشارکتی وجود دارد. عوامل مختلفی مانع از اجرای پیروز این برنامه در زمینه توسعه خودروهای خودران شدند. مرسدس بنز و بی ام و پس از لغو مشارکت یک بیانیه رسمی منتشر کردند.

مطابق بیانیه مشترک مرسدس بنز و بی ام و، این دو شرکت متوجه شده اند که ساخت یک پلتفرم مشترک برای توسعه خودروهای خودران از آن چیزی که انتظار داشتند هزینه بیشتری می طلبد و پیچیدگی بیشتری دارد.

علاوه بر مشکل پیچدگی و هزینه بر بودن، این قرارداد مشارکتی مانع از برگزاری جلسات مشارکتی بین مرسدس بنز و بی ام و شده و این دو شرکت پیروز نشده اند با تامین کنندگان قطعات و لوازم برای فراوری محصولات جدید خود توافق کنند.

بعضی از کارشناسان و منتقدان خودرویی معتقدند مرسدس بنز و بی ام و بیش از حد انتظار بلندپرواز بوده اند. تابستان گذشته بود که این دو غول خودروسازی آلمان از ساخت خودروهای خودران واقعی تا سال 2024 خبر دادند.

خودروهای خودران واقعی در حقیقت از فناوری های نسل چهارم خودران بهره می برند که به آن ها اجازه می دهد تا بدون دخالت عامل انسانی، در بزرگراه ها رانندگی نموده یا به طور اتوماتیک پارک کنند.

در این بین افرادی همچون جیم هکت، مدیر عامل فورد اعتقاد داشتند این شرکت ها در محاسبات خود اشتباه نموده اند و تا سال 2024 نمی توان این سطح از فناوری را در عمل به اجرا درآورد. مطابق نتایج یک پژوهش، اغلب مصرف کنندگان آمریکایی تمایل به استفاده از خودروهای خودران ندارند.

شرکت اوبر نیز که یکی از فعالان در زمینه توسعه خودروهای خودران است، در سال 2019 اعلام نموده بود گسترش استفاده عموم از خودروهای خودران بسیار به طول خواهد انجامید و به زودی شاهد استفاده گسترده از این خودروها در صنعت حمل و نقل نیستیم.

مرسدس بنز و بی ام و دیگر در ساخت خودروهای خودران با یکدیگر همکاری نمی کنند اما مشارکت آن ها در دیگر زمینه ها ادامه دارد. برای مثال این دو رقیب قدرتمند آلمانی در سال 2015 به همراه آئودی پلتفرم نقشه های نوکیا را با قیمتی بالغ بر سه میلیارد دلار خریداری نموده اند

منبع: engadgnet

منبع: دیجیکالا مگ

به "مشارکت نافرجام مرسدس بنز و بی ام و در ساخت خودروهای خودران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت نافرجام مرسدس بنز و بی ام و در ساخت خودروهای خودران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید