عباس جدیدی: درباره سوریان اعلام خطر می کنم ، ادعای بداخلاقی ما در قزاقستان مضحک است

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، برای حفظ منافع ملی و شأن کشتی ایران در این انتخابات حضور پیدا کردم، اما فکر می کنم یک عده ای که منافعی قبلا در آنجا داشتند و احساس می کردند که منافع آنها به خطر می افتد، شیطنت کردند، اما باید بدانند که این حرکت را علیه من نکردند بلکه علیه کشتی ایران کردند.

عباس جدیدی: درباره سوریان اعلام خطر می کنم ، ادعای بداخلاقی ما در قزاقستان مضحک است

کننده فدراسیون کشتی در انتخابات شورای کشتی آسیا با بیان اینکه تا شب قبل از انتخابات 22 رای داشتم، گفت: عده ای که منافعی قبلا در آنجا داشتند و احساس خطر کردند، اقداماتی علیه کشتی ایران انجام دادند.

به گزارش ایسنا، عباس جدیدی پس از ناکامی در انتخابات شورای کشتی آسیا در قزاقستان، اظهار کرد: پس از 16 سال دوری از کشتی، مسئولان فعلی فدراسیون کشتی پیشنهاد همکاری به من دادند و من نیز به خاطر دینی که به کشتی داشتم آن را قبول کردم.

وی با اشاره به اینکه در این 16 سال به خاطر سلایق روسای اسبق فدراسیون، دعوت رسمی از من برای حضور در کشتی نشد، ادامه داد: وقتی دیدم که می توانم به کشتی خدمت کنم و از من خواسته شد که دین خود را به کشتی ادا کنم، بدون هیچ چشمداشتی سریعا قبول کردم چراکه قلبم برای کشتی می تپد و خود را مدیون و بدهکار به کشتی می دانم و با عشق به ورزش ملی کشور وارد این میدان شدم.

دارنده مدال های طلای جهان و نقره المپیک در مورد مسائلی که در قزاقستان رخ داد، اظهار کرد: برای شرکت در انتخابات شورای کشتی آسیا، به قزاقستان سفر کردیم و چند روز زودتر در آلماتی حضور داشتیم تا رایزنی های لازم را انجام دهیم، همه چیز تا شب قبل از انتخابات خوب پیش می رفت و حدود 22 رأی را نهایی کرده بودیم.

وی اضافه کرد: حتی رئیس فدراسیون جلسه سازنده ای را با لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی برگزار کرد و این نشست دو ساعته نتایج مثبتی را نیز به همراه داشت.

نایب قهرمان المپیک ادامه داد: برای حفظ منافع ملی و شأن کشتی ایران در این انتخابات حضور پیدا کردم، اما فکر می کنم یک عده ای که منافعی قبلا در آنجا داشتند و احساس می کردند که منافع آنها به خطر می افتد، شیطنت کردند، اما باید بدانند که این حرکت را علیه من نکردند بلکه علیه کشتی ایران کردند.

وی اضافه کرد: همه چیز مشخص و هویدا است، در قزاقستان بحث من نبود، بحث آبرو و بحث پرچم مملکت بود و من یک مأمور و یک وسیله بودم، اما به نظرم منافع شخصی، جای منافع ملی را گرفت و کارهای غیراخلاقی انجام شد و به نظرم هیچ فرد وطن پرستی نمی تواند این اتفاق را ببخشد.

قهرمان کشتی آزاد جهان در مورد عواقب این اتفاق گفت: قطعا این دست کارها عواقب دارد، بعنوان مثال نمونه شاخص آن مسابقات کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا بود، همانطور که دیدید چندین مدال طلای کشتی گیران ما با ناداوری ها از دست رفت و این موضوع قطعا به دلیل این بود که قدرت ما در کشتی آسیا و جهان تضعیف شد.

وی در مورد اظهار نظرهایی که در آن عنوان می شود در این انتخابات از سوی کنندگان ایران بداخلاقی صورت گرفته، گفت: قطعا این موضوعات مضحک است و اصلا حقیقت ندارد. بعنوان ملتی آزاد و یکی از قطب های کشتی جهان حق داشتیم که به مواردی که خارج از قانون است اعتراض می کردیم و اگر غیر از این بود که شأن کشتی ایران از بین می رفت. به هرحال اگر سابقه من را در کشتی ببینید متوجه می شوید که همیشه به دنبال اهتزاز پرچم ایران و نواخته شدن سرود مقدس کشورمان در مسابقات مختلف بوده و چیزی غیر از اعتلای ایران عزیز را در نظر نداشته ام.

جدیدی در مورد تبعات این دست حرکات گفت: من از همینجا اعلام خطر می کنم؛ اول در مورد حمید سوریان که کننده ایران برای عضویت در اتحادیه جهانی کشتی است و باید حتما پیشگیری قبل از علاج شود، ضمن اینکه ما رقابت های مهم المپیک را پیش رو داریم و اگر بخواهد در آنجا هم علیه کشتی گیران ما بی عدالتی شود، بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

وی در انتها اعلام نمود: به نظرم اینکه برخی از نفرات داخلی در فدراسیون های بین المللی ورزشی عضویت دارند ولی تصمیات و نظرات آنها همسو با فدراسیون های ملی و دستگاه ورزش کشور نیست، بسیار به ورزش ایران ضربه می زند و از وزارت ورزش و سایر نهادهای ذیربط می خواهم به این موضوع ورود کنند تا دیگر شاهد اتفاتی از این دست نباشیم.

منبع: عصر ایران

به "عباس جدیدی: درباره سوریان اعلام خطر می کنم ، ادعای بداخلاقی ما در قزاقستان مضحک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عباس جدیدی: درباره سوریان اعلام خطر می کنم ، ادعای بداخلاقی ما در قزاقستان مضحک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید