زیباترین مکان های متروک و رها شده در دنیا

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، این بنا های متروک بسیار غافلگیرکننده هستند و زیبایی مرموزی دارند. مکان هایی که تصاویر آن ها را در زیر خواهید دید، 10 مورد از جالب ترین نمونه هایی هستند که تا به حال دیده اید. شما شاهد یک قطعه بسیار پراهمیت از زندگی شخصی دیگران هستید. زیباترین مکان های رها شده در دنیا را ببینید.

زیباترین مکان های متروک و رها شده در دنیا

1. اقامتگاه Grossinger، نیویورک

شما هرگز از دیدن شرایط فعلی این مکان نمی توانید متوجه شوید که Grossinger واقع در لیبرتی نیویورک، زمانی یک اقامتگاه مجلل برای گذراندن تعطیلات آخر هفته ثروتمندان بالاشهر بوده است. این هتل زیبا در دوران اوج خود، شبیه به تفرجگاه فیلم پایکوبی کثیف (Dirty Dancing) بود که ظاهرا همین مکان الهام بخش سازنده آن بوده است. بعد ها به دلیل تورم و رکود مالی در شهر، این اقامتگاه باشکوه در سال 1986 در های خود را به روی مردم بست.

2. هتل Goricina، کرواسی

این هتل متروکه در سواحل کرواسی، مشرف به منطقه Bougainvillea و دریای Adriati است که زمانی یک هتل مجلل در تفریحگاه نظامی یوگسلاوی بوده است. این ساختمان زیبا در جنگ استقلال کرواسی به همراه تعدادی از هتل های دیگر تخریب شد.

3. بیمارستان Beelitz، آلمان

این ساختمان قدیمی که بسیار ترسناک است؛ اما، رنگ شاد آبی آسمانی یا در حقیقت آن چه از دیوارهایش باقی مانده و پنجره های پرپیچ و خم هنری آن، ما را به یاد کارخانه شکلات سازی ویلی وونکا می اندازد، در گذشته مجموعه ای بیمارستانی و درمانی بوده است. قدمت این مجموعه به دهه 1800 میلادی باز می گردد که در زمان جنگ از آن به عنوان یک بیمارستان نظامی استفاده می شد. در اواسط دهه 1990 وقتی نیرو های شوروی از آلمان عقب نشینی کردند، اطراف آن متروکه شد.

4. Geamana، رومانی

در دهه 1970، معدن مس روستای Geamana در حومه رومانی، فعالیت خود را شروع کرد. پس از مدتی هنگامی که توسط معدن مقدار زیادی زباله سمی ایجاد شد، دیکتاتور آن موقع نیکولا چائوشسو (Nicolae Ceausescu)، تخلیه کامل منطقه را اجباری کرد که شامل حدود 400 خانواده بود. در حال حاضر این دره می تواند به عنوان محل دفع زباله های سمی مورد استفاده قرار گیرد. اگر چه این شهر توسط یک دریاچه مصنوعی آب گیری شده و مقادیر زیادی زباله سمی به وجود آمده است؛ اما هنوز هم می توانید برج مقاوم آن را مشاهده کنید.

5. جزیره Gougi، چین

این دهکده ماهیگیری در رودخانه یانگ تسه چین، به محلی فراموش شده تبدیل شده است. ساختمان های سرسبز پوشیده از پیچک و پوشش گیاهی آن به طور شگفت آوری آرام و چشمگیر هستند. یک وب سایت چینی که برای اولین بار درباره آن نوشت، این منطقه را رویای جادوگر اوز نامید.

6. قلعه Miranda، بلژیک

این ساختار افسانه ای ساخته شده در سال 1866 واقع در بلژیک، قرار بود یک خانه تابستانی باشد؛ اما، طراح پروژه قبل از اتمام آن در سال 1907 درگذشت. پس از آن در جنگ جهانی دوم به دست نازی ها افتاد و به مدت 20 سال به عنوان اردوگاه تابستانی فعالیت کرد. انتها، در سال 1991 رها شد؛ زیرا، نگهداری آن بسیار پرهزینه بود.

7. برلین، نوادا

منطقه تاریخی برلین در سال 1897 به عنوان بخشی برای رونق معدن تاسیس شد؛ اما، هرگز موفقیت سایر شهر های مجاور را ندید و تا سال 1911 به طور گسترده رها شد. این منطقه اکنون بخشی از یک پارک ایالتی در نوادا است.

8. معبد Ta Prohm، کامبوج

این معبد معروف در Angkor Wat کامبوج، پس از سقوط امپراتوری در قرن 17 رها شد و پس از صد ها سال متروکه ماندن، با جنگل یکی شد. امروزه برای تثبیت و نگهداری معبد، از ویرانه ها مراقبت می گردد.

9. قلعه های دریایی ارتش Maunsell، انگلیس

این قلعه ها برای محافظت از سواحل کنت انگلیس از حمله آلمان در طول جنگ جهانی دوم ایجاد و پس از آن، در سال 1950 متروکه شدند. آن ها در آن موقع به مدت محدودی به عنوان ایستگاه های رادیویی برای دزدان دریایی مورد استفاده قرار گرفتند و اکنون کاملا رها شده اند.

10. جزیره Holland، مریلند

این خانه تنها بازمانده چیزی بود که زمانی جزیره ای کوچک در خلیج Chesapeake به حساب می آمد. به لطف فرسایش ساحل جزیره، ساکنان آن به بیرون رانده شدند و در نهایت در سال 2010 نیز این خانه متلاشی شد.

منبع: گردشبان

به "زیباترین مکان های متروک و رها شده در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین مکان های متروک و رها شده در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید