رونمایی از تاریخ شفاهی کاخ گلستان

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، در 31 مردادماه امسال، تاریخ شفاهی کاخ گلستان با حضور پژوهشگران در موزه مردم شناسی این مجموعه جهانی ثبت و رونمایی می شود.

رونمایی از تاریخ شفاهی کاخ گلستان

مسعود نصرتی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از رونمایی از تاریخ شفاهی کاخ گلستان در آخر مرداد امسال خبر داد.

به گفته وی، در این مراسم که با حضور اساتید تاریخ، پژوهشگران و پیشکسوتان میراث فرهنگی ساعت 10 در این پایگاه جهانی برگزار می شود، از تاریخ شفاهی کاخ گلستان رونمایی و ثبت می شود.

وی در ادامه گفت که دفتر پژوهش کاخ گلستان تلاش می کند تا با فراهم کردن فضای مطالعاتی و پژوهشی در این مجموعه تاریخی به پژوهشگران در تولید محتوا کمک کند به همین دلیل مرکز تاریخ شفاهی کاخ برای جمع آوری و ثبت مجموعه ای از اطلاعات منسجم و زنده از تاریخ چند دهه اخیر کاخ گلستان فعالیت خود را در بهمن سال 94 در دفتر پژوهش آغاز کرد. در حقیقت تاریخ شفاهی روشی از ثبت و مستندسازی رویدادهای تاریخی بوده که از طریق مصاحبه کردن با شخص راوی انجام می شود و بر تجربه شخصی افراد پایدار بوده، تجاربی که در گذر زمان امکان ثبت آنها وجود نداشته است.

نصرتی در خاتمه گفت:

در خاتمه این مراسم از روایان و پیشکسوتان میراث فرهنگی که تا به امروز در جمع آوری تاریخ شفاهی کاخ گلستان به این مجموعه تاریخی- فرهنگی کمک کردند، تقدیر می شود

منبع: کجارو

به "رونمایی از تاریخ شفاهی کاخ گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از تاریخ شفاهی کاخ گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید