راهنمای خرید زیرانداز

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، چه انگیزه شما گردش یک روزه خانوادگی باشد و چه سفری مهیج به ارتفاعات و تجربه اقامت در دامان طبیعت، یک زیرانداز مسافرتی خوب باید جزو مهم ترین تجهیزات در کوله پشتی شما باشد.

راهنمای خرید زیرانداز

زیرانداز از ضرورری ترین اقلام در فهرست تجهیزات سفر است که در سفرهای خانوادگی، طبیعت گردی، کوهنوردی، صخره نوردی، ورزش های سالنی و حتی گردش های یک روزه کاربرد دارد. این وسیله کاربردی در انواع مختلف و برای سفرها و کاربردهای متفاوتی طراحی و فراوری می گردد.

برخی از انواع زیرانداز برای گردش های یک روزه خانوادگی و دورهمی های فامیلی طراحی می شوند. مانند زیرانداز حصیری مسافرتی که معمولا همواره یکی از آن داخل صندوق عقب خودروی ما ایرانی ها وجود دارد و برای پیکنیک های آخر هفته در دامان طبیعت، کنار ساحل و پارک های جنگلی ماستفاده می گردد.

اما انواع تخصصی تری از زیراندازها نیز فراوری می شوند که مخصوص استفاده صخره نوردها، کوهنوردان، کویرنوردها و ورزشکاران است. در ادامه قصد داریم در مجله وبلاگ خرید اینترنتی به معرفی بیشتر این کالای کاربردی بپردازیم.

هرآنچه باید درباره خرید زیرانداز بدانید:

  • کاربرد زیرانداز مسافرتی
  • انواع زیرانداز برحسب کاربرد
  • نکات مهم در خرید زیرانداز

کاربرد زیرانداز مسافرتی

استفاده از زیرانداز سفری همان طور که از نام آن پیدا است برای اتراق کردن، نشستن به منظور استراحت و جلوگیری از آسیب به بدن و حتی در مواقعی جلوگیری از آسیب به تجیهزات ورزشی استفاده می گردد.

برای استراحت در سفر، حال چه سفر کوتاه یک روزه در حاشیه رودخانه ای باشد و چه یک سفر چندروزه به ارتفاعات و دامان طبیعت که احتیاج به اقامت شبانه دارد، وجود زیرانداز در کوله پشتی شما لازم است؛ اما گاهی زیراندازها برای ورزش هایی مانند یوگا طراحی و فراوری می شوند و به آن مت یوگا یا مت سفری هم می گویند. یک تشک نرم که برای ورزش یوگا طراحی شده است.

این وسیله متداول در ورزش، استراحت و سفر به جهت کاربردی بودن در بیشتر خانه ها یافت می گردد. البته اگر اهل کوهنوردی، صخره نوردی و بیتوته در طبیعت باشید، آن وقت از ضروری ترین اقلام شما خواهد بود. برخی کوهنوردان و طبیعت گردها به جای خرید زیرانداز از پانچو خود استفاده می نمایند تا با یک تیر دونشان بزنند؛ اما برای شب مانی در شرایطی با هوای سرد و وجود برف و باران، پانچو کارایی زیرانداز را ندارد و باید زیرانداز، کیسه خواب و چادر همراه خود داشته باشید.

انواع زیرانداز برحسب کاربرد

زیرانداز با توجه به کاربرد در انواع مختلفی فراوری می گردد. برخی انواع آن که به زیرانداز حصیری مسافرتی معروفند و برای ما ایرانی ها بسیار دیرآشنا هستند، به منظور استفاده در سفرها و گردش های کوتاه یک روزه فراوری می شوند.

برخی انواع دیگر به زیرانداز کیسه خواب یا زیرانداز کوهنوردی معروفند و برای داخل چادر کوهنوردی و زیر کیسه خواب استفاده می شوند تا از نفوذ سرما و رطوبت به کیسه خواب جلوگیری نمایند. این نوع زیراندازها معمولا یک کاور ضدآب و قابل شستشو هم دارند تا در صورت کثیف شدن بتوان آن را به راحتی شستشو داد.

برخی زیراندازها از نظر ظاهری مشابه زیرانداز کوهنوردی هستند؛ اما برای ورزش های یوگا و پیلاتس طراحی شده اند تا حین ورزش از آسیب به بدن جلوگیری نمایند.

انواع دیگری هم معروف به زیرانداز چادر فراوری می شوند که ضدآب هستند و برای استقرار چادر کوهنوردی روی آن طراحی شده اند. این نوع زیرانداز باید از نفوذ آب و برف به چادر کوهنوردی و کثیف شدن چادر بر اثر گل ولای جلوگیری کند.

در برخی ورزش ها مانند سنگ نوردی هم زیرانداز استفاده بسیار زیادی دارد چون سنگ نوردها معمولا ابزار و مواد غذایی را در جایی نزدیک به سایت سنگ نوردی روی زیراندازی قرار داده و به تمرین می پردازند.

نکات مهم در خرید زیرانداز

قبل از هرچیز به موارد کاربرد زیرانداز خود توجه کنید. اگر قصد شما سفرهای کوتاه خانوادگی است یک زیرانداز حصیری مسافرتی می تواند برای شما کارایی لازم را داشته باشد؛ اما اگر به ورزش های تخصصی مانند یوگا و کوهنوردی مشغول هستید، آن وقت باید نوع مخصوص به ورزش خود را خریداری کنید.

برای خرید زیرانداز چادر حتما به ضدآب بودن پارچه آن توجه کنید. به علاوه زیرانداز چادر باید از چهارطرف سوراخی داشته باشد تا میخ های چادر به راحتی از آن عبور کند تا چادر در مقابل باد و بوران محفوظ بماند.

در خرید زیرانداز به سبکی، کم حجم بودن و سهولت حمل آن توجه کنید. زیرانداز بزرگ را فقط می توانید در صندوق عقب خودروی خود نگه دارید نه برای حمل در کوله پشتی. البته برخی زیراندازها کاور مخصوص به خود را دارند یا حتی دسته یا بندی برای حمل در مسافت های کوتاه دارند.

اگر زیرانداز را برای ورزش های یوگا و پیلانس می خرید، به نرم بودن آن توجه کنید تا حین تمرینات ورزشی بدن شما آسیب نبیند.

برای خرید آنلاین حتما از فروشگاه های معتبر خرید کنید تا کالای مورد نظر شما هم ضمانت اصل داشته باشد و هم در صورت نارضایتی از خرید خود بتوانید آن را مرجوع کنید.

منبع: کجارو / کجارو

به "راهنمای خرید زیرانداز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید زیرانداز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید