دادگاه ترکیه 20 سعودی را در قتل خاشقجی مجرم شناخت

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، دادگاه ترکیه 20 شهروند سعودی را به مشارکت در قتل جمال خاشقجی متهم کرده و صدور حکم حبس ابد برای آنها شد.

دادگاه ترکیه 20 سعودی را در قتل خاشقجی مجرم شناخت

دادستانی کل ترکیه در استانبول اعلام جرمی 117 صفحه ای در پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی را که توسط دادستانان استانبول تنظیم شده و 20 شهروند سعودی را به مشارکت در این قتل متهم می کند، پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این اعلام جرم بیان می کند که متهم منصور عثمان اباحسین، ژنرال و از ماموران اطلاعاتی عربستان از احمد بن محمد العسیری، معاون رییس سازمان اطلاعات عربستان دستور گرفته که خاشقجی را به عربستان بازگرداند و در صورت مقاوت این خبرنگار، او را بکشد.

این سند می افزاید، اباحسین یک جوخه 15 نفره را که خودش نیز از اعضای آن بوده، برای قتل خاشقجی ترتیب داده است.

او همچنین تقسیم وظایف اعضای این جوخه، تقسیم آنان به سه گروه، اقدامات اطلاعاتی، لجستیک و مذاکرات را نیز بر عهده داشته است.

وی مکان ملاقات با خاشقجی را نیز تعیین کرده و برنامه هایی را برای تمامی احتمالات، پیش، حین و پس از این اقدام در نظر گرفته بود.

این اعلام جرم، العسیری و سعود القحطانی، مشاور او در این اقدام را به تحریک برای انجام قتل عمد از طریق شکنجه متهم می کند و به دنبال شدیدترین احکام حبس ابد برای آن ها است.

این سند همچنین 18 شهروند سعودی دیگر را نیز متهم کرده که شامل ماهر عبدالعزیز المطرب و صلاح الطبیقی از اعضای جوخه مرگ است و خواستار شدیدترین حبس ابد برای هر یک از آنان شده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "دادگاه ترکیه 20 سعودی را در قتل خاشقجی مجرم شناخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه ترکیه 20 سعودی را در قتل خاشقجی مجرم شناخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید