خبرنگاران تجار و فعالان مالی زنجان، انضباط مالی مطلوبی دارند

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، زنجان - خبرنگاران - نایب رییس دوم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان گفت: خوشبختانه تجار و فعالان مالی این استان در تمام ادوار از انضباط مالی مطلوبی برخوردار بوده اند.

خبرنگاران تجار و فعالان مالی زنجان، انضباط مالی مطلوبی دارند

سهندعلی فلاحی روز چهارشنبه در جلسه کمیته پایش رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان استان گفت: مقرر شده تا کمیته مذکور با حضور اعضا و دستگاه های دخیل در امر صادرات با موضوع اتاق بازرگانی تشکیل جلسه دهد و موضوعات مرتبط را پیگیری کند.

وی با اشاره به مسائل و موضوعات مرتبط با تعهدات ارزی برای فعالان اقتصادی در کشور و استان، گفت: در رابطه با مسائل مرتبط با تعهدات ارزی در استان در برخی موارد شاهد این هستیم که سیستم بانک ها به روز نیست، برخی از صادرات ریالی بوده و برخی نیز ورود موقت داشتند.

نایب رییس دوم اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه اتاق برای همکاری و پیگیری و حل مسائل در این رابطه باید اطلاعات و آمارهای به روز داشته باشد، افزود: در رابطه با بازگشت ارز صادرکنندگان، بررسی های دقیق تر صورت گیرد و اخطار، توجیه و آگاهسازی باید در دستور کار باشد و اقدامات قهری مرحله آخر کار باشد.

رییس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان نیز با بیان اینکه عمده تعهدات صادراتی استان زنجان بازگشته است، گفت: 90 درصد از صادرکنندگان استان، تولیدکننده نیز بوده و باید از برخوردهای قهری با آن ها جلوگیری شود تا مسائل ناشی از آن نیز ایجاد نشود.

مهدی رنگ رونا با بیان اینکه عمده مسائل اصلی صادرات مربوط به بانک مرکزی است که در یک محیط بسته برای کل صادرکنندگان تصمیم گیری می کنند، ابراز کرد: در صورت ادامه فرایند کنونی صادرات استان زنجان به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و صادرکنندگان از مدار خارج خواهند شد.

وی با بیان اینکه فشار مضاعف به صادرکنندگان در صورتی که خود دولت در بازگرداندن ارزش دچار مشکل است، منصفانه نیست، ابراز کرد: صادرکنندگان در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند و باید از آنها حمایت کرد.

امیرعلی مسیبی، معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز با تاکید بر اینکه همه به اجرای قانون مصمم و مکلف بوده و ارز حاصل از صادرات باید به چرخه تولید بازشود، ابراز کرد: با وجود همه مسائلی که صادرکنندگان دارند، به واقع پای کار هستند و باید از آنها حمایت شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید کار را به جایی رساند که مسائل به شکل قهری پیگیری شود، گفت: با توجه به اینکه بیشتر صادرکنندگان استان تولید کننده نیز هستند، ایجاد مسائل برای صادرات، تولید را نیز دچار مسائل عدیده ای خواهد کرد.

مسیبی با بیان اینکه برخی از واحدهای تولیدی و صادراتی استان زنجان که صادرات بالایی داشته اند در رفع تعهدات ارزی خود یا صفر بوده و یا درصد بسیار پائینی از تعهدات خود را رفع کرده اند که باید هرچه سریعتر نسبت به باقیمانده ایفای تعهدات خود اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه آمار و اطلاعات دقیق بانکی نیز باید برای پیگیری موجود و ابهامات در مورادی از جمله ارز نیمایی، صادرات در مقابل واردات و یا مشخص بودن فرصت برای رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان مشخص باشد، ابراز کرد: بانک ها در تخصیص ارز همکاری لازم را با واحدهای تولیدی و صادراتی استان داشته باشند.

در ادامه کشاورز معاون گمرک استان زنجان با اشاره به اینکه 70 درصد تجارت استان مربوط به محصولات حوزه روی است، ابراز کرد: برخی از قوانین خلق الساعه صادر و موجب بروز مسائلی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان می شود.

در پایان این جلسه مقرر شد تا موارد و مسائل در زمینه رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان استان زنجان جمع بندی و ضمن ارائه راه چاره و مذاکره با صادرکنندگان در راستای حل آنها و پرهیز از برخوردهای قهری با همکاری دستگاه های نظارتی اقدام شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تجار و فعالان مالی زنجان، انضباط مالی مطلوبی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تجار و فعالان مالی زنجان، انضباط مالی مطلوبی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید