تفاهمنامه همکاری موسسه اکو و خانه تئاتر منعقد شد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، تفاهم نامه همکاری میان موسسه فرهنگی اکو و خانه تئاتر به منظور همکاری های بیشتر تئاتری امضا شد.

تفاهمنامه همکاری موسسه اکو و خانه تئاتر منعقد شد

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ خرید اینترنتی، نشست تفاهم نامه همکاری بین موسسه فرهنگی اکو و خانه تئاتر شب گذشته 22 مهرم در خلال جلسات هفتگی هیئت مدیره مرکزی خانه تئاتر برگزار شد.

ایرج راد رییس هیئت مدیره مرکزی خانه تئاتر، بهزاد فراهانی و اصغر همت اعضای هیئت مدیره مرکزی خانه تئاتر، نادر برهانی مرند نایب رئیس هیئت مدیره مرکزی، کوروش نریمانی و محمودرضا رحیمی اعضای این هیئت مدیره، شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر، آرش دادگر مدیر تماشاخانه جوانمرد پذیرای مهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو و معاونین ایشان مجتبی مشیری و زهرا اسماعیل تبار بودند.

در ابتدا مدیر عامل خانه تئاتر ضمن خوشامد گویی گفت: براساس تصمیمی که در هیئت مدیره مرکزی خانه تئاتر گرفته و با دکتر مظاهری طرح شد، در نظر داریم با توجه به گسترش فعالیت های بین المللی و گسترش فعالیت های متعدد خانه تئاتر اکو را راه اندازی کنیم و بتوانیم ارتباطی را بین کشور های عضو اکو با خانه تئاتر برقرار کنیم.

طی جلسه ای که با بهزاد فراهانی اصغر همت و دوستان دیگر بازدیدی از اکو داشتیم، تفاهم نامه ای تنظیم شد که این تفاهم نامه در هیئت مدیره مرکزی نیز مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد که این تفاهم نامه بین دو طرف امضا شود، تا بتوانیم کار هایی عملیاتی و جدی را بتوانیم در حوزه فرهنگ و هنر برای خدمت رسانی به تئاتر داشته باشیم.

با توجه به اینکه نادر برهانی مرند را در جمع خود داریم که دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر است از طریق اکو می توان کار جدی دیگری را نیز انجام داد. برخی از فعالیت های خصوصی را در نظر گرفتیم به سمت اکو بفرستیم، مانند جشنواره بین المللی تئاتر الف. که با موضوع صلح در حال فعالیت هستند و به اکو معرفی کرده ایم.

سپس رئیس هیئت مدیره مرکزی خانه تئاتر ایرج راد ضمن ابراز خوشبینی به این تفاهم نامه توضیح داد: خانه تئاتر همیشه درصدد بوده و هست که زمینه مسائل تئاتر و همچنین مسائل فرهنگی بتواند ارتباطات گسترده تری پیدا کند و تلاش خود را از طریق شورای عالی، کمیسیون های مختلف و انجمن های متعددی که در خانه تئاتر وجود دارد انجام داده است و اکنون آمادگی این را دارد تا بضاعتی موجود را در زمینه های مختلف به خصوص گسترش تئاتر و مسائل فرهنگی هنری گسترش دهد.

پس از ایشان محمد مهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو گفت: خوشحالم که در حضور پیشکسوتان حوزه تئاتر هستیم. همیشه حرفم این بوده که تئاتر هم یکی از مولفه های مهم دیپلماسی فرهنگی است و به نظر من اگر بیشتر از سینما تاثیر گذار نباشد، جهت حضور زنده نیروی انسانی کمتر تاثیر گذار نیست؛ لذا در متن تفاهم نامه بحث خانه تئاتر اکو مطرح شد.

در روزگارانی که اختلافات عمیقی در حوزه های مختلف به لحاظ سیاسی وجود دارد، فرهنگ و هنر و ادب می تواند آلام و مرحمی باشد که این تنش ها را تا حدی کنترل و کاهش دهد. ما برای نزدیکی و همکاری با خانه تئاتر آمادگی داریم و امیدواریم این خانه که یک نهاد خودجوش مردمی است پیش از آن که دولت محور شود، بتواند همزاد خود را در کشور های عضو اکو پیدا کند.

مظاهری با اشاره به حضور دبیر سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در هیئت مدیره مرکزی خانه تئاتر اضافه نمود: این آمادگی را داریم که مانند جشنواره موسیقی فجر بخش پژوهش جشنواره تئاتر فجر را نیز بر عهده بگیریم. در این راستا تفاهم نامه ای که با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا کرده ایم، نیز کمک کننده خواهد بود.

در ادامه این جلسه اصغر همت عضو هیئت مدیره مرکزی خانه تئاتر با توضیح پیش بینی فعالیت های بین المللی در اساسنامه خانه تئاتر گفت: این تفاهم نامه می تواند بخشی را که در مورد فعالیت بین المللی در اساسنامه خود پیش بینی کرده ایم در کنار شما سرعت ببخشد. شاید این بهترین اتفاقی بود که برای خانه تئاتر می تواند به جهت معرفی خانه به سازمان های بین المللی اتفاق بیفتد به خصوص که این ارتباط و معرفی به صورت دو جانبه رخ می دهد.

برهانی مرند، دبیر دو دوره سی و هفتم و سی و هشتم جشنواره بین المللی تئاتر فجر و جشنواره بین المللی الف. بیان نمود: این تعامل و هم افزایی را به فال نیک می گیرم و مطمئنم که اتفاقات خوبی از قبل این همراهی خواهد افتاد. واقعیت این است که ما با همسایه های خود به خصوص در حوزه تئاتر تعامل فرهنگی بسیار کمی داشته ایم در حالی که همیشه چشم غربی ها برای یافتن تازه ها در حوزه تئاتر به شرق بوده و این فرصت مغتنمی برای ماست. هر چند دیر هم شده، اما خوشحالیم این اتفاق در حوزه تشکل مردم نهاد اتفاق می افتد. اگر در مورد جشنواره تئاتر هم بتوانیم هم افزایی بیشتری داشته باشیم من حتما کمک خواهم کرد. ممنون همراهی و همکاری موسسه اکو با جشنواره بین المللی تئاتر الف. نیز هستم.

سپس سخنگوی هیئت مدیره مرکزی خانه تئاتر محمودرضا رحیمی گفت: اتفاق امروز اتفاقی بسیار شگفت انگیز است. با توجه به همزبانی ما با برخی از کشور های همسایه و مشترکات فرهنگی با دیگر همسایه ها قطعا نیاز به مراوداتی با خارج از کشور داشته و داریم.

شهرام گیل آبادی در انتها گفت: در راستای این تفاهم نامه به سرعت و بدون اتلاف وقت دو نمایشگاه عکس و نسخ تعزیه را برگزار خواهیم کرد و از یکشنبه هفته آینده نیز آمادگی پذیرش سفرای اکو را در خانه تیاتر داریم؛ قصدمان اجرایی کردن این تفاهم نامه عملیاتی است.

در انتها تفاهم نامه توسط شهرام گیل آبادی، مدیرعامل خانه تئاتر و مهدی مظاهری، رئیس موسسه اکو امضاء شد و سپس حاضران به بازدید از بخش های مختلف خانه تئاتر پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تفاهمنامه همکاری موسسه اکو و خانه تئاتر منعقد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهمنامه همکاری موسسه اکو و خانه تئاتر منعقد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید