ایجاد نشاط و امید، اساس تقویت رضایت شهروندی و مشارکت اجتماعی

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، شهردار منطقه2 در اولین نشست با دبیران شورایاری محلات 21 گانه ،ایجاد نشاط و امید و افزایش رضایت شهروندان را اولویت برنامه های مدیریت منطقه برشمرد.

ایجاد نشاط و امید، اساس تقویت رضایت شهروندی و مشارکت اجتماعی

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، حسن رحمانی، شهردار منطقه 2 در این نشست با تاکید بر اینکه داده ها و اطلاعات شورایاران فرصتی ارزشمند برای مدیریت شهری است، گفت: با توجه به برنامه های شهرداری در توسعه محلات ،اطلاعات شورایاران می تواند فرصتی برای راهنمایی مناسب طرح ها برای توسعه محلات باشد.

او با اشاره به هدفگذاری مدیریت شهری برای ایجاد اعتمادشهروندان وافزایش مشارکت آنها گفت: شهروندان مهم ترین سرمایه اجتماعی هستند و با جلب رضایت و افزایش اعتماد آنها می توان چشم انداز خوبی را برای مشارکت عمومی در اداره شهر ترسیم کرد.

رحمانی در تشریح اولویت برنامه های مدیریت منطقه بر استفاده از نوآوری و خلاقیت با بهره گیری از روش های نوین در اجرای طرح ها اشاره نمود و گفت: با توجه به شرایط مالی موجود،اصلاح فرایندها ،کاهش هزینه و استفاده بهینه از منابع در اولویت توجه واقع شده است.

شهردار منطقه 2 اضافه نمود: مشارکت مالی و اجتماعی از دیگر راهبردهای توسعه شهری است و مدیریت منطقه بر این باور است با حمایت و کمک شورایاران و شهروندان می تواند برای بهره مندی از این مشارکت ها ،ظرفیت مناسبی ایجاد کند.

رحمانی در ادامه به برگزاری مستمر جلسات کارگروه های تخصصی شورایاران تاکید نمود و گفت: به منظور برنامه ریزی هدفمند دراجرای طرح ها و برنامه های شهری،بازدیدهای میدانی از محلات با حضور شورایاران در دستور کار واقع شده است ونیازها به طور دقیق شناسایی می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "ایجاد نشاط و امید، اساس تقویت رضایت شهروندی و مشارکت اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد نشاط و امید، اساس تقویت رضایت شهروندی و مشارکت اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید