از ریو تا توکیو؛ جهش بلند شمشیربازان و امیدواری به کسب مدال المپیک

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، تهران (پانا) - از المپیک ریو تا توکیو می توان گفت شمشیربازی ایران در یک جهش بلند نهاده شد و یکی از پیروز ترین رشته های ورزشی در سال های اخیر بود.

از ریو تا توکیو؛ جهش بلند شمشیربازان و امیدواری به کسب مدال المپیک

شمشیربازی از جمله رشته های ورزشی است که می توان گفت ار ریو تا توکیو در یک جهش بلند نهاده شد. در المپیک ریو مجتبی عابدینی و علی پاکدامن پیروز به کسب سهمیه المپیک شدند و حتی عابدینی تا چهارمی المپیک هم پیش رفت اما بدشانسی با او همراه شد و دستش از مدال کوتاه ماند.

در این سال ها شمشیربازی پیروزیت های زیادی کسب کرد و هم اکنون جزء امیدهای ایران برای کسب سهمیه المپیک است، البته که بخش عمده پیروزیت های ایران برعهده تیم اسلحه سابر است و دو اسلحه دیگر اپه و فلوره آن چنان پیروز نبودند.

خیال راحت شمشیربازان ایران در دوران کرونا

تیم شمشیربازی اسلحه سابر که راهنمایی آن برعهده پیمان فخری است، با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده به دنبال کسب سهمیه تیمی بودند تا از این طریق به سهمیه انفرادی هم برسند، به همین دلیل در مسابقات مختلف شرکت کردند و تمرینات خوبی هم داشتند تا بالاخره در اوایل اسفندماه سال 98 سهمیه تیمی نصیب شمشیربازان ایران شد و به دنبال آن در بخش انفرادی هم توانستند حضور پیدا نمایند، هر چند که شیوع ویروس کرونا سبب تعویق المپیک و لغو تمامی مسابقات شد اما خیال شمشیربازان ایران راحت بود که سهمیه المپیک را کسب کردند و حالا باید برای هدف بعدی خود که کسب مدال در المپیک است کوشش نمایند.

کرونا و لغو مسابقات شمشیربازی

بدون شک یکی از دغدغه های اصلی شمشیربازان در دورا کرونا لغو مسابقات و عدم آمادگی برای المپیک توکیو است. شمشیربازی ایران که در این سال ها پیشرفت محسوسی داشته و حالا چشم انتظار کسب مدال در المپیک است، به دلیل شیوع ویروس کرونا مدتی خانه نشین شد، با این وجود ملی پ شان قبل از شیوع ویروس کرونا توانستند از نظر رنکینگ صندلی خود را ارتقا بدهند و مجتبی عابدینی هم برای نخستین بار مدال برنز جام جهانی را از آن خود کند.همچنین در اواخر سال گذشته مسابقات جام جهانی لهستان که آخرین مرحله گزینشی المپیک هم محسوب می شد با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار گردید و تیم شمشیربازی سابر ایران که سهمیه المپیک را کسب نموده بود اما برای آمادگی و حضور در یک مسابقه پس از یک سال دوری راهی این کشور شد و توانستند به لحاظ تسمی در صندلی ششم جهان قرار بگیرد که برای حضور در المپیک به سود ملی پوشان خواهد بود چرا که با قرعه خوبی در المپیک روبه رو خواهد شد.طبق برنامه ریزی های انجام شده تیم شمشیربازی ایران با ایتالیا باید در میدان المپیک رقابت کند که بارها در طی این سال ها ملی پوشان شمشیربازی ایران پیروز به شکست ایتالیا در مسابقات مختلف شدند.

کوشش برای کسب سهمیه در زون آسیا

شمشیربازی در اسلحه سابر در این سال ها برخلاف دو اسلحه اپه و فلوره خیلی پیشتاز بود و پیروزیت های زیادی کسب کرد، اما با این حال دیگر شمشیربازان ایران در اسلحه های اپه و فلوره در کوشش هستند تا در مسابقات زون آسیا که در اردیبهشت ماه به میزبانی کره جنوبی برگزار می گردد به سهمیه المپیک برسند، در این دو اسلحه هر کدام یک سهمیه توزیع می گردد و قطعا کار شمشیربازی ایران در این رقابت ها بسیار سخت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "از ریو تا توکیو؛ جهش بلند شمشیربازان و امیدواری به کسب مدال المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ریو تا توکیو؛ جهش بلند شمشیربازان و امیدواری به کسب مدال المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید