آزادی زندانیان طالبان از سوی دولت افغانستان متوقف شد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، شورای امنیت ملی افغانستان اعلام نمود که فرایند آزادی زندانیان طالبان از دو روز پیش متوقف شده است.

آزادی زندانیان طالبان از سوی دولت افغانستان متوقف شد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان وبلاگ خرید اینترنتی، شورای امنیت ملی افغانستان اظهار داشت که فرایند رهایی زندانیان طالبان از دو روز پیش متوقف شده است.

جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان گفت: دوشنبه و سه شنبه زندانیان طالبان از سوی دولت آزاد نشده و این فرایند متوقف شده است.

وی دلیل این تصمیم را عدم آزادی زندانیان نظامی از سوی طالبان عنوان نمود و اضافه نمود: توقف این فرایند به این دلیل است که هیچ فرد نظامی در میان زندانیانی که از سوی طالبان رها شده وجود ندارد و همه آنان افراد غیرنظامی هستند.

اوایل هفته جاری طالبان 20 زندانی حکومت افغانستان را در ولایت قندهار آزاد کرد، اما یک روز پس از آن، فرمانده پلیس قندهار گفت که تمامی این افراد غیر نظامی بودند و هیچ فرد نظامی از سوی طالبان آزاد نشده است.

دولت افغانستان تا به امروز 361 زندانی طالبان را از زندان بگرام آزاد نموده و شورای امنیت ملی این کشور پیش از این گفته بود که این فرایند تا رهایی 1500 زندانی طالبان ادامه می یابد.

فرایند تبادل زندانیان در حالی متوقف شده که زلمی خلیلزاد پیش از سفر به قطر و ملاقات با اعضای دفتر طالبان بروی اجرای توافقنامه صلح آمریکا و طالبان، بر تسریع فرایند رهایی زندانیان دو طرف تاکید نموده بود.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "آزادی زندانیان طالبان از سوی دولت افغانستان متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی زندانیان طالبان از سوی دولت افغانستان متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید