معمای بزرگ حلقه های زحل پایان حل شد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، فارس نوشت: مطالعه تازه دانشمندان شواهدی را ارائه نموده که نشان می دهد حلقه های زحل به طور قابل توجهی جوان هستند.

معمای بزرگ حلقه های زحل پایان حل شد

تحقیق تازه دانشمندان که در 12 می(22 اردیبهشت) در مجله Science Advances منتشر شد، سن حلقه های زحل را بیش از 400 میلیون سال نمی داند. این باعث می گردد که حلقه ها بسیار جوان تر از خود زحل باشند؛ این سیاره حدود 4.5 میلیارد سال سن دارد. محققان با مطالعه گرد و غبار موجود در حلقه ها به این یافته رسیدند.

دانشمندان بیش از 400 سال است که به این حلقه های به ظاهر شفاف توجه دارند. گالیله در سال 1610 برای اولین بار آن ها را به وسیله تلسکوپ مشاهده کرد، اگرچه او نمی دانست آنها چیستند. در دهه 1800، ماکسول، دانشمندی از اسکاتلند، به این نتیجه رسید که حلقه های زحل نمی توانند جامد باشند.

امروزه دانشمندان می دانند که زحل میزبان هفت حلقه است که از تکه های بی شماری یخ تشکیل شده اند. در مجموع، وزن این یخ تقریباً نصف میماس قمر زحل، است و نزدیک به 175هزار مایل از سطح سیاره امتداد دارد.

حلقه ها ممکن است در حال ناپدید شدن باشند. دانشمندان ناسا در مطالعه قبلی خود گزارش دادند که یخ به آرامی بر روی سیاره می بارد و می تواند تا 100 میلیون سال دیگر به طور کامل ناپدید گردد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "معمای بزرگ حلقه های زحل پایان حل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای بزرگ حلقه های زحل پایان حل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید