خبرنگاران عملیات سمپاشی بهاره درختان در سنندج شروع شد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، سنندج- خبرنگاران- رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: در راستای جلوگیری از طغیان شته ها عملیات سمپاشی بهاره درختان سطح شهر با استفاده از سم حشره کش پالیزین شروع شد.

خبرنگاران عملیات سمپاشی بهاره درختان در سنندج شروع شد

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، آسو شعبانی روز شنبه در جمع وبلاگ خرید اینترنتی گفت: عملیات سمپاشی بهاره در راستای جلوگیری از طغیان شته، حذف آلاینده ها، کنترل آفات گیاهی و سلامت درختان،بهبود شادابی و رشد درختان و محافظت از محیط زیست انجام می گردد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج با اشاره به شروع عملیات سمپاشی بهاره درختان سطح شهر سنندج گفت: عملیات سمپاشی با رعایت کامل اصول ایمنی و فنی انجام می گردد.

وی یادآور شد: در سمپاشی درختان از سم حشره کش پالیزین که بر پایه ارگانیگ است استفاده می گردد که هیچ زیانی از لحاظ زیست محیطی نداشته و برای شهروندان نیز هیچگونه آسیبی در برنخواهد داشت.

شعبانی با اشاره به اینکه مرحله نخست سم پاشی درختان سطح شهر در اواخر اسفند ماه سال گذشته انجام شد اضافه نمود: عملیات سمپاشی بهاره به مدت 10 روز توسط واحد فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری این شهرداری انجام خواهد شد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه عملیات سمپاشی از ساعت 24 شب الی 6 صبح انجام می گردد از شهروندان خواست، از باز کردن پنجره های مشرف به معابر اصلی و پارک کردن خودرو در زیر درختان خودداری نمایند.

شروع عملیات احداث فضای پارک 2 هکتاری باغ ایرانی در سنندج

وی همچنین از شروع عملیات احداث فضای سبز پارک 2 هکتاری موسوم به باغ ایرانی و محوطه پیکره ایثار و مقاومت مردم کردستان در سنندج اطلاع داد و گفت: بیش از چهار هزار مترمربع فضای سبز و گل کاری در این محدوده احداث می گردد.

شعبانی اضافه نمود: برای اجرای عملیات احداث فضای سبز از گونه های مختص به باغ ایرانی شامل چنار، سرو شیراز، کاج، ژینگوا، یاس امین الدوله، کاج موگو، بید مجنون، یاس پروین و کاج ستاره ای استفاده می گردد.

وی یادآور شد: احداث آبنما و استفاده از گونه های سایه انداز و مقاوم در مقابل باد با توجه به سطح ارتفاع و مقاوم در برابر کم آبی و گونه های بومی شامل افرا، زبان گنجشک، و ارغوان برای اجرای عملیات فضای سبز در دستور کار قرار گرفته است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اظهار داشت: پس از اتمام عملیات احداث فضای سبز نسبت به نصب مبلمان پارکی در محدوده این 2 طرح اقدام خواهد شد.

شعبانی گفت: دور تا دور محوطه پارک 2 هکتاری باغ ایرانی با استفاده از نسترن، آبشار طلایی و گل های فصلی آراسته خواهد شد.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود 500 هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران عملیات سمپاشی بهاره درختان در سنندج شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عملیات سمپاشی بهاره درختان در سنندج شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید