جدیدترین آمار از تجاوز 8 ساله سعودی، اماراتی یه یمن؛ بیش از 6 هزار زن و کودک کشته شده اند

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، سازمان حامی حقوق زنان و بچه ها انتصاف در یمن خبر داد که در جریان تجاوز ائتلاف سعودی-اماراتی به یمن، تا به امروز، سیزده هزار و 313 نفر از بچه ها و زنان یمنی کشته و زخمی شده اند.

جدیدترین آمار از تجاوز 8 ساله سعودی، اماراتی یه یمن؛ بیش از 6 هزار زن و کودک کشته شده اند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خرید اینترنتی، سازمان حامی حقوق زنان و بچه ها انتصاف در یمن جدیدترین آمار از تلفات میان زنان و بچه ها یمنی را منتشر کرد که در پی تجاوز هشت ساله ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی-آمریکایی جان خود را از دست داده اند.

پایگاه خبری الخبر الیمنی به نقل از سازمان انتصاف گزارش داد، در حالی که جنگ علیه ملت یمن وارد هشتمین سال خود شده است، جنایات بیشتری علیه بچه ها و مادران یمنی در حال رخ دادن است.

این سازمان خبر داد، در جریان این تجاوز ائتلاف سعودی-اماراتی، تا به امروز، 13 هزار و 313 نفر از بچه ها و زنان یمنی کشته و زخمی شده اند. به گفته این سازمان، شش هزار و 273 نفر از زنان و بچه ها در این حملات کشته شده اند.

این سازمان با بیان اینکه دو هزار و 426 زن و سه هزار و 847 کودک در این حملات جان خود را از دست داده اند، تأکید کرد، در تجاوز ائتلاف متجاوز، دو هزار 834 زن زخمی و چهار هزار و 206 کودک نیز زخمی شده اند.

سازمان انتصاف همچنین در بهمن سال گذشته، آماری از تجاوزات ائتلاف سعودی-اماراتی منتشر، و تأکید کرد، از آغاز تجاوز ائتلاف سعودی به یمن تا خاتمه ژانویه 2021، 6 هزار و 190 زن و کودک یمنی جان خود را از دست داده اند و 6 هزار و 898 نفر دیگر زخمی شده اند.

بنا بر گزارش این سازمان فعال حقوق بشری، بر اساس میانگین از هر هزار تولدی که در یمن صورت می گیرد، 27 نوزاد مرده به دنیا می آیند. کما اینکه، مقدار ناهنجاری های مادرزادی طی این سال ها، به دلیل استفاده از سلاح های ممنوعه بین المللی، به مقدار هشت درصد افزایش یافته است و میانگین سوء تغذیه طی این مدت به مقدار 200 درصد افزایش داشته است.

سوء تغذیه میان بچه ها زیر پنج سال به دلیل تجاوز به یمن و محاصره آن، به 47 درصد رسیده و از 5.5 میلیون کودک زیر پنج سال، 2.6 میلیون کودک دچار این مشکل هستند.

سازمان انتصاف همچنین خاطر نشان کرد، فقط در سال 2019، از یک میلیون و 122 هزار و 781 نوزاد متولد شده، نزدیک به 30 هزار نوزاد مرده به دنیا آمدند. یعنی در هر ساعت سه نوزاد به دلیل این محاصره و تجاوز ظالمانه از ادامه حیات باز ماندند.

ائتلاف عربی تحت حمایت غربی-عبری ضد یمن به رهبری عربستان سعودی از ششم فروردین 1394 برای سرکوب انقلاب در یمن و جلوگیری از قدرت گیری انصارالله این کشور به یمن حمله کرد. انگلیس، فرانسه، آمریکا، آلمان و برخی کشورهای عربی از این ائتلاف حمایت نظامی و تسلیحاتی کردند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "جدیدترین آمار از تجاوز 8 ساله سعودی، اماراتی یه یمن؛ بیش از 6 هزار زن و کودک کشته شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین آمار از تجاوز 8 ساله سعودی، اماراتی یه یمن؛ بیش از 6 هزار زن و کودک کشته شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید