اوان ،دریاچه ای بر بام قزوین

به گزارش وبلاگ خرید اینترنتی، اوان ، دریاچه ای در 75 کیلومتری قزوین و در منطقه ای کوهستانی واقع شده است . این منطقه به سبب موقعیت ویژه اش چشم اندازی دیدنی را در ارتفاع 1815 متری از سطح دریا، برای علاقه مندان به طبیعت ایجاد کرده است.

اوان ،دریاچه ای بر بام قزوین

با نگاهی ازبلندی به این دریاچه ، پوشش گیاهی زیبایی را می بینیم که پیرامون دریاچه را فراگرفته کرده و تا پای کوه هایی بلند ادامه می یابد. کوه ها نیز پایدار ایستاده اند و از دریاچه و پوشش گیاهی اطرافش محافظت می کنند.

دریاچه اُوان در میان چهار روستای اوان، وربن، زوار دشت و زرآباد قرار گرفته است. به علت ارتفاع بالای دریاچه و قرار دریافت در دامنه کوه خشچال، آب و هوای دریاچه در زمستان و پائیز بسیار سرد است و در زمستان، سطح دریاچه یخ می بندد .

درفصل تابستان، آب دریاچه برای شنا مناسب و افزون برآن قایق های پدالی در فصول معتدل و گرم، برای قایقرانی گردشگران فراهم شده است .

نام این دریاچه شگفت انگیز، اُوان و به معنای محل گرد آمدن آب است و از تاریخ 20 بهمن 1389، به عنوان هشتاد و نهمین اثر طبیعی ملی در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شده است .

در منطقه دریاچه اوان تفریحات متعددی برای گردشگران تدارک دیده شده است که به چند مورد از آن اشاره می کنیم .

1- قایق سواری

تجربه قایق سواری درمیان دریاچه اوان یکی ازشیرین ترین خاطرات شما دراین سفرخواهد بود.درفصل های معتدل و گرم می توانید با پرداخت هزینه، از قایق های پدالی در اطراف دریاچه استفاده کنید.

2- پیک نیک و عکاسی

حاشیه کنار دریاچه و سایه درختان بهترین مکان برای برپایی یک پیک نیک خانوادگی یا محبت آمیز است که لحظه های خوبی را برای شما فراهم خواهد کرد.

3- کوهنوردی

کوه های مرتفع که دریاچه اوان رادر برگرفته است ، موقعیت خوبی را برای کوهنوردی ایجاد کرده اند. با بالا رفتن از این کوه ها می توانید از ارتفاع شاهد زیبایی های دریاچه باشید.

شنا و ماهیگیری ممنوع!

دریاچه اوان در منطقه صید و شکار ممنوع واقع شده است چرا که شکار بی رویه در سال های گذشته صدمات جبران ناپذیری را به اکوسیستم منطقه و حیات جانداران وارد کرده است.

رسوبات کف دریاچه و گیاهان موجود در آن یکی از دلایلی است که شنا در اوان را به یک فعالیت پرخطر تبدیل می کند. بهتراست

به تابلو های هشدار دهنده در این باره توجه کنیم .

اقامت در منطقه دریاچه اوان

برای اقامت می توانید از هتل های شهر قزوین استفاده کنید اما بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند با برپایی چادروکمپ ،شب را در کنار دریاچه بگذرانند.

وبلاگ خرید اینترنتی

منبع: پیام دلتا

به "اوان ،دریاچه ای بر بام قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوان ،دریاچه ای بر بام قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید